20:00 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המחבלים מאיימים: שיפור תנאים – או שביתת רעב

המחבלים מאיימים: שיפור תנאים – או שביתת רעב

מרואן ברגותי מזהיר כי אם לא ישופרו תנאי הכליאה של המחבלים בישראל, הם יפתחו בשביתת רעב. בין הדרישות: טלפונים, הרחבת מתחם הביקורים ועוד

שיא החוצפה. מחבלים, רוצחים ופעילי טרור השוהים בכלא בישראל מאיימים לפתוח בשביתת רעב במידה ומדינת ישראל לא ייענו לדרישותיהם. את המאבק מוביל ד"ר מרואן ברגותי, ראש ארגון הטרור פת"ח בעבר שנידון ל-5 מאסרי עולם. כך פורסם באתר YNET.

מתוך "לפני כולם", ימים א'-ה' ב-19:15

המחבלים הציגו למדינה מסמך בו הם מתארים 13 דרישות. בין היתר, המחבלים דורשים כי המדינה תספק ותממן להם טלפונים וישפרו את תנאי השהייה בהם הם כלואים. כמו כן, פעלי הטרור דורשים כי שירות בתי הסוהר יאריך את זמן ביקורי המשפחות מ-45 דקות ל-90 דקות. במקביל, המחבלים דורשים להרחיב את מעגל המכרים, החברים ובני המשפחה שיורשו לבקר אותם.

בתוך כך, המחבלים הציבו אולטימטום לרשויות עד ליום 17 באפריל, "יום האסיר הפלסטיני". לדבריהם, התראה של שבועיים מראש מאפשרת למערכת שירות בתי הסוהר להיערך לדרישותיהם.

מרואן ברגותי פלאש 90
רב המחבלים ד"ר מרואן ברגותי. בדרך לניצחון במאבק? צילום: פלאש 90

לפי הפרסום ב-YNET, המחבלים מוכנים להיכנס למו"מ מול הרשויות ולהגיע לפשרה בנושא. לפי שעה, לא ידוע האם אסירי ארגון הטרור חמאס יצטרפו ליוזמה של המחבלים מהפת"ח.

קיבל אצבע, רוצה את כל היד?

ד"ר מרואן ברגותי, ראש המאבק, קיבל הטבות רבות במשך חייו במהלך שהותו בכלא בישראל. רב המחבלים נעצר לראשונה ע"י כוחותינו בשנת 1976 בהיותו בן 18. במהלך שהותו הראשונה בכלא, הרשויות בישראל אפשרו לו ללמוד את השפה העברית ושחררו אותו.

לאחר מכן, ברגותי היה מעורב באינתיפאדה בשנת 1987, קיבל עמדה בחירה באגון הטרור פת"ח והיה מעורב בפיגועים בהם נרצחו יהודים רבים. בשנת 2002 כוחותינו עצרו את רב המחבלים, לאחר שנתיים הוא נידון ל-5 מאסרי עולם ומאז ועד היום הוא ישוב בכלא בישראל. במהלך שהותו בכלא ברגותי השלים תואר בדוקטורט, הרחיב את הרקדורד האקדמי האישי וזכה לסיקור נרחב מצידם של כלי התקשורת. כעת, ברגותי מעוניין לקבל הטבות נוספות במהלך שהותו בכלא.

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מחאה של תושבי עמונה מול בית ראש הממשלה בחודש מרץ. צילום: פלאש 90

תושבי יו"ש יפגינו נגד ראש הממשלה: "מאוכזבים"

נציגי משפחות שכולות וראשי רשויות מיהודה ושומרון הודיעו בעקבות נאומו של ראש הממשלה כי יקימו אוהל מחאה ויפתחו בשביתה שבת מול ביתו