כיתת בית ספר. צילום אילוסטרציה: פלאש 90
כיתת בית ספר. צילום אילוסטרציה: פלאש 90

הוגש לאחרונה לבית המשפט השלום ברמלה כנגד אברהים אבו צעלוק, בן 25, וכנגד אמו, פאטמה אבו צעלוק, בת 49, בגין בנשק קר, תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים. בשבוע שעבר שוחרר צעלוק בתנאים מגבילים.

לפי כתב האישום בתאריך 1.10.17, במהלך שיעור בבית הספר באזור השפלה, ביקשה בתה של הנאשמת לצאת מהשיעור. כשהמורה סירב לבקשתה, יצאה מהכיתה באומרה למתלונן שיסתלק והלכה לביתה.

מאוחר יותר באותו היום הגיעה הנאשמת לבית הספר וטענה שהמורה העליב את בתה. סגן המנהל הכניס אותה לחדרו, שוחח עימה וקרא למורה להגיע לחדרו. במקביל הגיעו אחיה של הבת – הנאשם אברהים סלימאן, וקרוב משפחה נוסף, קטין בן 17, לבית הספר, כשהם מצוידים בחפץ חד והתפרצו לחדר. השלושה הכו את המתלונן באגרופים ובבעיטות, וכן קרעו את חולצתו בעודם צועקים, מקללים ומאיימים עליו, ובין היתר באומרם: "אנחנו נרצח אותך". סגן המנהל ומורים נוספים, שהגיעו למקום בשל הצעקות, ניסו להרחיקם מהמתלונן, אולם הם המשיכו להכותו. לבסוף, הצליחו סגן המנהל והמורים הנוספים לדחוף אותם אל מחוץ לחדר.

השלושה ניסו לפתוח את הדלת, בשלב מסוים אחז המורה באחד מהם, אשר הכה אותו והמשיך לנסות להיכנס חזרה לחדר. במקביל, הקטין שלף את החפץ החד והניפו לכיוון המורים באיום:" שאף אחד לא יתקרב אלינו" וכן "אני ארצח אותך, אני אחסל אותך", תוך שהם ממשיכים לנסות לפתוח את דלת החדר. אחד המורים תפס בידו של הקטין, בכדי למנוע ממנו לדקור מי מהנוכחים, ואחד האחים היכה בגבו של המורה עד ששיחרר את ידו של הקטין. סגן המנהל הורה למורים להזעיק את המשטרה ואז יצאו השלושה והנאשמת מבית הספר.

בבקשת המעצר כנגד אברהים אבו צעלוק כתבה עו"ד קליינמן שמעוני: "המשיב ואחרים הגיעו באור יום לעיני כל, למוסד חינוכי והכו במורה ולא חדלו אף כשהורחקו ע"י מורים אחרים. לבסוף עזבו את המקום רק בשל החשש מהגעת כוחות המשטרה. כל זאת רק בשל כעסם על אופן מילוי תפקידו".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.