לפני שנה וחצי פורסם בחדשות 20 על השתתפותו של המופתי של ירושלים, מוחמד חוסיין, בכנס של ארגון The Global Campaign to Return to Palestine אשר התרחש בלבנון, בחסותו של ארגון הטרור חיזבאללה. השייח' חוסיין אף קיבל אות הוקרה מעת מארגני הכנס, וכן נכח בנאומים של ראשי ארגוני הטרור.

בזמנו, הפורום המשפטי למען ישראל ציונית ודמוקרטית בשיתוף עם ארגון לך ירושלים, הגישו דרישה לפתוח בחקירה נגד המופתי- תושב ישראל, בגין יציאה למדינת אויב, יצירת מגע עם סוכן חוץ וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. גם ארגון בצלמו פנה ליועמ"ש בעניין.

כעת, שנה וחצי לאחר הגשת הבקשה ולמרות הראיות הרבות נגדו, השיב היועץ המשפטי לממשלה כי לא יפתח בחקירה פלילית נגד חוסיין.

"לא מובן איך מדינת ישראל מאפשרת לאדם בעל השפעה עצומה שמסית לרצח יהודים ונפגש עם מחבלים וארגוני טרור להסתובב חופשי בשטחה, כל זאת מבלי שיתקבל נימוק כלשהו להחלטה זו" אומר היום עו"ד יותם אייל מהפורום המשפטי למען ישראל.

"מדינת ישראל מדברת כל העת על לחימה עיקשת בטרור, אך ההחלטה שלא להעמיד את המופתי לדין מראה שהכל דיבורים. הדרך הראשונה לצמצום הטרור היא טיפול במסיתים שאחראים על חינוך הדור החדש.מדובר בהחלטה מבישה שאינה עומדת בקנה אחד עם החוק, ואנו נשקול צעדים נוספים להיאבק בה".

מ"לך ירושלים" נמסר: "השייח מוחמד חוסיין מהדמויות הדתיות הקיצוניות בירושלים, מי שבכל הזדמנות מלבה את אש ההסתה, חייב לתת את הדין על השתתפותו בכנס ההסתה והטרור של חיזבאללה בלבנון. מי שיושב ונואם לצידם של הגרועים באויבי ישראל, כדוגמת סגן מזכ"ל חיזבאללה נעים קסם ואיש החמאס חלאד משעל חייב לתת את הדין על כך!"

שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר: "מדובר בהחלטה מקוממת. היועמ"ש לא סתר את העובדה ששלושת העבירות אכן נעשו אך החליט משיקולים חסויים לא לפתוח בחקירה. בעוד כנגד כל איש ימין שרק אומר מיל, כבר נעצר ומועמד לדין. מדובר במדיניות של איפה ואיפה אנחנו קוראים שוב ליועמ"ש להחמיר בענישה כלפי גומי טרור ומעודדי טרור ולעצור מיידית את המופתי תומך הטרור".
אילת כהנא

אילת כהנא