החל משעות אחה”צ, זרם המפלגות הישנות והחדשות שקמו בימים האחרונים ישטוף את מסדרונות הכנסת בואכה וועדת הבחירות המרכזית בראשות השופט מלצר.

ברשימת הימין המאוחד לא פוסקים המאמצים לחבירה עם , על רקע חילופי האשמות בין הצדדים. עו”ד איתמר מראשי עוצמה יהודית אומר היום כי אם יוצב במקום ה-8 ברשימה המאוחדת, מצביעי עוצמה יהודית לא יגיעו לקלפי, ההרפתקה לא תשתלם לאף אחד מן הצדדים ומאשים את נפתלי כי מחבל בניסיונות להגיע לחבירה. בעוד מוכנה להציב את במקום ה-5 ברשימה המאוחדת, בנט לא מוכן להתפשר.

בימין החדש פנו היום לעוצמה יהודית: “איתמר, בעוד מספר שעות יוגשו הרשימות לכנסת. הצענו לך הצעה הוגנת ביותר עם כניסה ודאית לכנסת. בשביל להגיע לאחדות חייבים לעשות ויתורים. אל תתבצר בעמדתך”. אתמול הפיצו בימין החדש הודעה שאומרת, “עם ישראל לא יסלח למי שפגע בארץ ישראל למען כבודו האישי״.

“”תקבל כבר את ההצעה”, “אתה זורק לפח עשרות אלפי קולות”, “תהיה חכם ולא צודק” – אלו רק מקצת הטרוניות המופנות כלפיי וכלפי חבריי בעוצמה יהודית בימים האחרונים” מפרסם היום בתגובה בן גביר. “דבר אחד הוא שמניע אותנו: מניעת הקמת ממשלת שמאל. מצביעי עוצמה לא יגיעו לקלפי אם יציבו אותי במקום השמיני”. לדבריו, ממאות שיחות שקיים בימים האחרונים עם פעילים ותומכים של עוצמה, הללו לא יגיעו להצביע בכל מחיר.

“אנחנו מצידנו התפשרנו שוב ושוב ושוב, אך כנראה שמה שמניע את החברים מהצד השני הוא לצערינו אכן הכיסאולוגיה ולא האידאולוגיה. מעולם לא ראיתי משא ומתן בו הצד השני לא מוכן לוותר על מילימטר, ורק צד אחד מוותר בקביעות על עוד ועוד”.

בימין מפעילים מכבש לחצים על ראשי המפלגות

אמש אישרו חברי מרכז וחברי האיחוד הלאומי את הסכם הריצה המשותפת עם . בבית היהודי הצביעו גם על הסמכתו של הרב פרץ, יו”ר המפלגה, לפעול לחיבורים נוספים והשאירו פתח לחיבור עם עוצמה יהודית בכל זאת.

לצד המאמצים להביא לאיחוד, נמשכים הלחצים על ראשי הימין. חברי הפורום החברתי, הפורום החזק של הבית היהודי שלחו היום מכתב לראשי הימין המאוחד בקריאה להתעלם משיקולים אישיים ומגזריים לדבריהם ולהתאחד עם עוצמה יהודית.

 

יו”ר המועצה האזורית שומרון פרסם היום קריאה בדף הפייסבוק שלו – “בואו לשומרון, הכנסו לחדר, ללא מתווכים, וצאו עם הסכם!”

לדבריו, זוהי “קריאה אחרונה לחברינו היקרים לפני שהמחנה הלאומי מפסיד את השלטון.

“ללא איחוד מלא, ועם איבוד קולות מיותר וסיטונאי, המחנה הלאומי עלול פשוט להפסיד את הבחירות! עתיד ההתיישבות ביהודה ושומרון, עתידה של מדינת ישראל, עשוי להיות מוכרע בשעות האחרונות. אם יהיה איחוד מלא, של כל המפלגות מימין לליכוד, אנחנו נוכל לבנות, להתפתח, לחנך את ילדינו כאן בלב הארץ – ביהודה ושומרון. אם לא יהיה איחוד, ההתיישבות כפשוטו – בסכנה. ממשלת שמאל, הקפאה, עקירה, מדינת טירור ויתכן כי כבר בעוד כשנתיים כבר ירדו תושבי כפר סבא ופתח תקווה למקלטים בלילות.” מזהיר דגן.

 

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.