19:56 22/06/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המוסר הכפול של 'בצלם': זכויות אדם בחסות פעילי טרור

המוסר הכפול של 'בצלם': זכויות אדם בחסות פעילי טרור

המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה מפרסם היום עוד דוגמה לדיווח מגמתי ומוטה מטעם ארגון השמאל הרדיקלי 'בצלם'. כך, בדיווח שפורסם על ידי 'בצלם' הוסתרה זהותו של מחבל הרוג, רק כדי להאשים את ישראל במותו של אזרח תמים

ארגון השמאל הרדיקלי 'בצלם' ממשיך בקו המגמתי שלו ומתעלם מהאמת, כך טוען סא"ל יהונתן דחוח-הלוי, חוקר בכיר לענייני מזרח תיכון ואסלאם רדיקלי במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה.

צעדת המחבלים בגבול רצועת עזה. צילום: רויטרס

 

לדברי דחוח-הלוי, שעוקב אחר פרסומי 'בצלם' מאז שנת 2005, ארגון 'בצלם' שמציג עצמו כארגון זכויות אדם, אימץ קו אקטיביסטי "כדי לחשוף את אי הצדק, את האלימות ואת הנישול העומדים בבסיסו של משטר הכיבוש, לאתגר את הלגיטימיות לה הוא זוכה בארץ ובעולם, ולהביא לסיומו", מפרסם נתונים מגמתיים ומוטים נגד מדינת ישראל ובעד הטרור". כך למשל, ארגון בצלם הדגיש כי עומר וחיד נסראללה אבו סמור "לא השתתף בלחימה", אך נמנע מלציין פרטים העשויים ללמד על השתייכותו הארגונית.

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" דיווחה בהסתמך על מקור רפואי, כי "הצעיר עומר ווחיד סמור נהרג מפצעיו מרסיסי פצצה ששיגרו טנקים של הכיבוש המוצבים בסמוך לאזור אל-קרארה בצפון מזרח ח'אן יונס לעבר קבוצה של צעירים, וצעיר נוסף נפצע באופן קשה". תנועת אל-סאבירון הג'יהאדיסטית פרסמה (30 במרץ 2018) הודעה בה היא מבכה את מותם פלסטינים שנהרגו ביום האדמה בגבול רצועת עזה. על פי ההודעה ההרוגים השתתפו/ הובילו את צעדת השיבה.

הלוויתו של פעיל הפתח'. צילום: סוכנות הידיעות WAFA

בתיעוד ההלוויה של עומר ווחיד סמור ע"י סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" נראית גופתו סמור עטופה בדגל פלסטין ובדגל תנועת פתח. משתתפים בהפגנה הניפו את דגלי תנועת פתח. דובר משרד הבריאות הפלסטיני כינה את עומר ווחיד סמור "חקלאי" וציין, כי הירי הישראלי כוון לעבר אזור אל-ברכה בצפון מזרח ח'אן יונס.

לינור בר-אל

לינור בר-אל

אולי יעניין אותך גם

הלך לעולמו הפרשן הפוליטי הפרו-ישראלי של רשת פוקס

צ'ארלס קראוטהאמר, הפרשן היהודי השמרן של רשת פוקס והוושינגטון פוסט הלך השבוע לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן: "חייתי חיים נפלאים ומלאי הישגים בדיוק כפי שחלמתי. כעת המאבק שלי הסתיים"