הבוקר נערך במחוז חוף במשטרה יום עיון תחת הכותרת "הסיפור שאינו סופר" לציון 35 שנה למבצע משה, מבצע בו הובאו לארץ יהודים בני העדה האתיופית. במהלך האירוע גוללו אנשי צבא, ארגון המוסד ועולים את סיפור העליה מנקודת מבטם.

צילום: דוברות המשטרה

 

ביוזמת קצין השיטור הקהילתי במחוז ובהובלתו של סגן מפקד המחוז, יצא לאור היום המיוחד הזה, בהשתתפות אנשי צבא ומוסד אשר היו שותפים פעילים למבצע, שהעלה על נס את תרומתם הייחודית של בני העדה והדרך בה יישמו את המושג ציונות, הלכה למעשה.

סגן מפקד המחוז, תנ"צ יוסי חמו, ציין כי יום זה הינו חלק מהשותפות והמעורבות החברתית וטיפוח השוטר, המהווים חלק מכיווני הפעולה של המחוז. בנוסף, ציין סגן מפקד המחוז כי יום זה מהווה אבן דרך בהגעה למטרה הסופית. תנ"צ חמו ביקש לעודד את גיוסם של בני העדה למשטרה, דבר אשר יגביר את השותפות והאמון.

בין שאר הדוברים אשר עלו לדבר, היו גם קצין השיטור הקהילתי במחוז חוף אשר סיפר את סיפור חייו במחנה בסודן, ולאחר מכן סיפור העליה המרגש של רס"ב ברוך דסטה אשר לאחר עלייתו ארצה, התגייס ליחידה מובחרת ובהמשך, במסגרת שירות המילואים שלו, נפצע בקרב קשה בחברון.
מהצד השני עלו לדבר נציגי המוסד, חיל האוויר והים אשר סיפרו על חוויותיהם במחנות בסודן והתרשמותם העזה מבני העדה אשר ציינו כי סיפור עלייתם של יהודי אתיופיה הוא סיפור הציונות בהתגלמותו. סיפור על אנשים אשר עזבו הכל, ללא כיוון מוגדר ובלבד שיוכלו להגיע לירושלים וזאת למרות כל הקשיים בדרך הקשה, המתים הרבים שהותירו בדרך והאויבים שארבו להם בדרכם.

בסיומו של יום זה, התקיים פאנל של שוטרים קהילתיים. במשטרה ציינו כי יום זה הינו חלק ממגוון פעולות הנעשות מרמת התחנה ועד הרמה הארצית על מנת להמשיך ולחזק את הקשר עם בני העדה האתיופית.
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי