סוף שבוע של התפרעויות בגדר עזה שכללו שורה של ניסיונות לבצע פיגועים. בסיום ההפגנות על הגדר אמש (ו') הפלסטינים דיווחו על שני מחבלים הרוגים ו-350 פצועים. אחד ההרוגים נקלט בעין המצלמה כשהוא מיידה אבנים לעבר כוחותינו ונורה בתגובה.

מחבלים מתפרעים בגדר עזה. צילום: פלאש 90

הבוקר (ש') זיהה כוח צה״ל ארבעה חשודים שניסו לחצות את גדר המערכת בצפון רצועת עזה. הלוחמים קפצו לנקודה ועצרו את החשודים שהועברו לחקירת כוחות הביטחון. על החשודים נמצאו סכין וגרזן.

אמש לאחר כניסת השבת כלי טיס של צה"ל תקף עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה להשלכת רימון לעבר לוחמי צה"ל וגדר המערכת שאירעה במרחב זה. כמו כן, כלי טיס של צה"ל תקף עמדת תצפית נוספת של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לפגיעה בתשתית ביטחונית של צה"ל במרחב זה.

באחד האירועים האלימים הצליחו כמה מתפרעים להצית עמדה של ממסר תקשורת של צה״ל באמצעות בלון תבערה. גורם צבאי מסר כי למרות הדליקה לא נגרם למקום נזק רב.

הצתת ממסר התקשורת. צילום: ערבי

במהלך הפרות הסדר האלימות אתמול התקהלו אלפי מתפרעים במספר מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה שהבעירו צמיגים, יידו אבנים והשליכו בקבוקי תעברה ורימון לעבר לוחמי צה"ל וגדר המערכת. לוחמי צה״ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ופועלים בהתאם להוראות הפתיחה באש. אין נפגעים לכוחותינו.

המחבל שחוסל בגדר עזה. צילום: פלאש 90

 

מדובר צה"ל נמסר: "בהפרות הסדר האלימות לאורך הגדר ברצועת עזה אתמול לוחמי צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ופעלו בהתאם להוראות הפתיחה באש בתגובה לנסיונות חבלה בגדר ולפגיעה בכוחות צה"ל. המתפרעים בהפרות הסדר הבעירו צמיגים, יידו אבנים השליכו בקבוקי תבערה ורימון לעבר הכוחות. מוכרת טענה על שני הרוגים שלקחו חלק בהפרת הסדר האלימה ביום שישי האחרון".

מחבלים מתפרעים בגדר עזה. צילום: פלאש 90

 

מגדל התקשורת שהוצת. צילום: ערבי
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא