התפתחות נוספת הבוקר (ו') במשבר בין מדינות המפרץ: כווית הגישה לקטאר, בשם ערב המחרימות אותה, מסמך רשמי הכולל רשימת 13 צעדים שעליה לבצע תוך 10 ימים על מנת שיופסק החרם. על פי המסמך, שפורסם על ידי סוכנות AP, סעודיה, מצרים, איחוד האמירויות ובחריין דורשות מקטאר לסגור את ערוץ הטלוויזיה הבינלאומי שלה, אל-ג'זירה, ובנותיו בטענה שהתחנה תומכת בארגון 'האחים המוסלמים', לנתק את היחסים הדיפלומטיים עם איראן ולחסל כל קשר לארגונים הטרור הפועלים בחסותה, המוכרים ככאלה על ידי ארה"ב.

טראמפ תומך. הנשיא בביקור בסעודיה. צילום: רויטרס
טראמפ תומך. הנשיא בביקור בסעודיה. צילום: רויטרס

 

במסמך פורטו ארגוני הטרור שעל להפסיק לממן, ובהם חיזבאללה, אל-קעידה, דאעש והאחים המוסלמים. ארגון חמאס לא הוזכר במפורש. בנוסף, עליה למסור כל מידע אודות ארגוני אופוזיציה בכל אחת מארבע המדינות המחרימות. על פי הדרישה, כל פעילי הטרור שנמצאים בשטחה, המבוקשים על ידי ארבע המדינות או שנכללים ברשימות הטרור האמריקאיות, יוסגרו למדינתם ונכסיהם יעוכלו על ידי .

עוד נדרשת המדינה המוחרמת, להפסיק את שיתוף הפעולה הצבאי עם טורקיה ולסגור את הבסיס הצבאי של טורקיה במדינה לאלתר, לשלם פיצויים לקורבנות ארבע המדינות אשר ניזוקו, לטענתם, מהמדיניות הקטארית ולנתק את כל היחסים הדיפלומטיים עם איראן – מה שכולל את עזיבת כל פעילי 'משמרות המהפכה' הנמצאים בשטחה, וניהול מסחר עימה רק באופן שתואם את הסנקציות שהטילה ארה"ב במסגרת הסכם הגרעין ב-2015.

"לא משדרים הסתה". משרדי אל-גזירה בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
תיסגר? משרדי 'אל-ג'זירה' בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

בנוסף, נכתב כי על קטאר להפסיק לאזרח את תושבי ארבע המדינות ולגרש את אלו הנמצאים בשטחה, זאת על מנת למנוע מהמדינה המוחרמת להתערב בענייני הפנים במדינות.

הפיקוח על עמידת קטאר בדרישות המסמך יתבצע על ידי ביקורת חודשית, במהלך השנה הראשונה; פעם ברבעון, במהלך השנה השניה; ופעם בעשור, בשנים שלאחר מכן.:עוד באותו נושא