16:08 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המדינה מושכת תביעה שהגישה נגד "שוברים שתיקה"

המדינה מושכת תביעה שהגישה נגד "שוברים שתיקה"

פרקליטות המדינה צפויה למשוך את תביעתה לקבלת מידע מארגון "שוברים שתיקה" ולהגיע להסדר, כך פורסם ב"מקור ראשון".

לפי הפרסום, תגיש הפרקליטות בסוף החודש בקשה למחיקת התיק שניהלה כנגד ארגון השמאל, וזאת לאחר סיכום על מתווה בין הצדדים, ובכך לא יהיה צורך בהליך משפטי.

פרקליטות המדינה פתחה בהליך משפטי כנגד הארגון שטוען השכם וערב כי חיילי צה"ל מבצעים פשעי מלחמה ומצייתים לפקודות לא חוקיות. האשמות אלו מסתמכות על עדויות פרטניות שאוסף הארגון של אנשים ששירתו בצה"ל, אך אינו מוכן לפרסם את פרטיהם.

הם שתקו, המדינה התקפלה. כנס שוברים שתיקה. צילום: פלאש90
הם שתקו, המדינה התקפלה. כנס שוברים שתיקה. צילום: פלאש90

לפי הפרסומים צה"ל ביקש לקחת על עצמו את המאבק המשפטי נגד הארגון אחרי שלקח את נושא העדויות ברצינות רבה, אך לא יכל לפעול בנושא רק על סמך עדויות ריקות ללא זהות כפי שמפרסם ארגון השמאל. "תמוה מאוד שאנשים שטוענים שהם יודעים על פשעים לא מוכנים לחשוף את מי שביצע אותם. שיחזרו בהם מהטענות או שיעבירו את הפרטים" אמרו גורמים בצה"ל.

ב"שוברים שתיקה" עמדו על שלהם ולא הסכימו לחשוף פרטים מעבר למה שהם כבר פרסמו פומבית. למרות זאת, ובעקבות לחצים נוספים שהופעלו על הפרקליטות היא החליטה להתקפל ולמשוך את התביעה.

מנכ"ל תנועת "אם תרצו" אמר ל"מקור ראשון" בתגובה כי "'שוברים שתיקה' פועלים להציג את חיילי צה"ל כפושעי מלחמה, במטרה להמשיך את מלחמת ההסתה נגד מדינת ישראל" והוסיף "מסמך הבנות שכזה מטהר ומחזק את השרץ".

מפרקליטות המדינה נמסר כי "הפרקליטות מייצגת את האינטרס הציבורי ופעלת לברר את הסוגיה עד תום".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"