7:48 22/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המדינה לבג"ץ: "ההחלטה בתיק המעונות – בקרוב"

המדינה לבג"ץ: "ההחלטה בתיק המעונות – בקרוב"

היועמ"ש אביחי מנדלבליט הודיע לבג"ץ כי ההחלטה האם להגיש כתב אישום נגד רעיית רה"מ שרה נתניהו ב"פרשת המעונות" תתקבל בקרוב

היועמ"ש אביחי מנדלבליט הודיע הבוקר (ד') כי ההחלטה בתיק מעונות ראש הממשלה תתקבל בקרוב. ההודעה לבג"ץ מגיעה בעקבות עתירה של עיתונאי "הארץ", אורי משגב, שדרש מבג"ץ לדרוש מהם לקבל החלטה באופן מיידי.

שרה נתניהו. צילום: פלאש90
שרה נתניהו. צילום: פלאש90

 

לפני כשבועיים פורסם כי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו תועמד לדין. בחדשות 2 פורסם כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יודיע על הגשת כתב אישום בעקבות החשדות נגדה במסגרת "פרשת המעונות".

במסגרת הפרשה, חשודה שרה נתניהו בהעסקת חשמלאי באופן פרטי ללא מכרז ששכרו שולם מקופת המדינה, העסקת עובדת ייעודית למעון ראש הממשלה שעסקה בפועל בטיפול באביה המנוח של נתניהו במימון המדינה, רכישה של ריהוט גן אשר מיועד היה למעון ראש הממשלה, אך בפועל הועבר לבית משפחת נתניהו בקיסריה, וניפוח סעיף הארוחות במסגרת דיווח הוצאות בית ראש הממשלה.

המלצת היועמ"ש מצטרפת לפרקליט המדינה וגורמים נוספים שקוראים להעמיד לדין את שרה נתניהו, אחרי שהמשטרה המליצה על העמדה לדין כבר בחודש מאי אשתקד בגין פרשה זו.

בשבוע שעבר הגיעה שרה נתניהו למשרדי להב 433 לבקשת היועמ"ש, להמשך החקירה ב"פרשת המעונות" שארכה כשעתיים. כזכור, בחודש אפריל דווח בכלי התקשורת כי הפרקליטות צפויה להמליץ להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה בפרשה. ההחלטה הסופית על הגשת כתב אישום הייתה נתונה בידי הפרקליטות.

בהודעת המשטרה בעבר נאמר שנמצאה תשתית ראייתית להעמדה לדין של נתניהו ושלושה אנשי עזר שהעניקו שירותים לנתניהו ולמעונות. במרכז הפרשה עומד החשד כי שרה נתניהו העבירה למדינה תשלום של הוצאות פרטיות שלה במקרים שונים. במשפחת נתניהו הגדירו את הטענות "זוטי דברים".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_11

"חייתי 16 שנים כהלום קרב תחת הרדאר של המערכת"

היום תושק שדולה למען הלומי קרב במטרה למנוע סחבת ביורוקרטית, מציאת תעסוקה לנפגעים, הענקת טיפול וכו'. ח"כ שרן השכל והלום הקרב אורן אור ביטון הגיעו לאולפן 'היום הזה'