1:01 20/01/2018
דף הבית > כלכלה > המדינה לבג"ץ: "אל תתערבו בעניין קצבאות הנכים"
 מתוך "לפני כולם", א'-ה' ב-21:00

המדינה לבג"ץ: "אל תתערבו בעניין קצבאות הנכים"

תשובת המדינה לעתירה המבקשת להשוות את קצבאות הנכים לשכר המינימום: "נבחנים בחיוב מספר כיווני פעולה שישפרו את רמת חייהם של ציבור האנשים עם מוגבלות בישראל"

משרד המשפטים מפרסם הבוקר (שלישי) את תגובת המדינה לבג"ץ שהוגש בעניין קצבאות הנכים, ומבקש לדחותה בטענה כי: "מדובר בעתירה מוקדמת, אשר אינה מגלה עילה להתערבותו של בית המשפט".

הפגנת הנכים חוסמת כביש בקרבת יקום, אוגוסט 2017. צילום: פלאש 90
הפגנת הנכים בקרבת יקום, החודש. צילום: פלאש 90

כזכור, עתירת הנכים בעניין קצבאות הנכות מבקשת לבטל את סעיף 200 לחוק הביטוח הלאומי ולהשוות את קצבת הנכות לשכר המינימום במשק. כמו כן, מבקשת העתירה לאמץ את המלצות פרופ' זליכה לרפורמה בקצבאות הנכות בישראל.

 

בתגובת  צוין כי המדינה רואה "חשיבות רבה בבירור הסוגיה דנן לעומקה ברגישות הנדרשת נוכח ייחודיותו של ציבור האנשים עם מוגבלות", תוך כדי "שים לב לאילוצים הקיימים".

 

עוד הוסבר כי "נבחנים בחיוב מספר כיווני פעולה אפשריים, אשר ישפרו את רמת חייהם של ציבור האנשים עם מוגבלות בישראל, וזאת בכפוף למציאת מקור תקציבי מתאים".

בתשובה מודגש כי לדעת המדינה "הדרך המתאימה לבירור סוגיה חשובה וכבדת משקל זו היא באמצעות קיום דיון ציבורי בכנסת ישראל, ולא במסגרת התערבות שיפוטית".

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חנות ביטקוין בת"א. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

למה ביטקוין צנח, והאם הוא יעלה שוב?

אחרי ששוויו של המטבע המוביל בשוק צנח אל מתחת ל-10 אלף דולר, האם קיצם של המטבעות הווירטואלים מתקרב? הפרשן יניב חברוני עונה. צפו