מתוך לפני כולם, ימים א-ה בשעה 21:00 

בנימין החליט לדחות את תגובת המדינה בעתירה בעניין עבודות השיפוצים של האו"ם בארמון הנציב. כך דווח היום (שלישי) ב'ערוץ 7'. נתניהו קיבל את ההחלטה במסגרת דיון שקיים מול צוות בכירים במהלך סוף השבוע שעבר. על פי הדיווח, ב'רגבים' תופשים את הדחייה כהחלטה של רה"מ לאפשר הלכה למעשה את המשך העבודות.

בתגובת 'רגבים' שנמסרה לערוץ 7 נאמר:"ההתנהלות הזו מוסיפה חטא על פשע. לא זו בלבד שהמדינה לא פעלה מלכתחילה כנגד ביצוע העבודות והשיפוץ האסור במבנה ההיסטורי, כעת החליט ראש הממשלה למסמס למעשה את ההליך המשפטי, ובפועל לאשר לאו"ם לעשות ככל העולה על רוחו, באופן בלתי חוקי".

החלטת נתניהו מגיעה בעקבות פניית עמותת 'רגבים'  לבג"צ, בדרישה להפסיק את עבודות האו"ם הבלתי חוקיות במתחם . בעקבות העתירה נחשף כי משרדי האו"ם ממוקמים באופן בלתי חוקי על שטח של כ- 30 דונם הסמוך למתחם.

מטה האו"ם בארמון הנציב. צילום: תנועת רגבים
מטה האו"ם בארמון הנציב. צילום:

בתגובת המדינה להצהרה נטען כי למרות העובדה שעבודות האו"ם במתחם אכן אינן חוקיות, לא ניתן לעצור אותן מפני שהאו"ם נהנה מתוקף מעמדו מחסינות דיפלומטית. 'רגבים' הגיבה בבקשה להפעיל צו ביניים נגד חברות הבנייה הישראליות הפועלות במתחם – אשר כמובן, אינן נהנות מאותה חסינות.

לאחר שבית המשפט המחוזי דחה את בקשת 'רגבים' – ביקשה העמותה לעתור לבג"ץ בעניין, ובית המשפט ביקש לקבל את עמדת המדינה בסוגיה. כאמור, בהתוועדות המצומצמת שקיים נתניהו – הוחלט לדחות את תגובת המדינה במספר שבועות.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.