המבקר נגד גלנט. , השופט בדימוס יוסף שפירא, יצא נגד שר העלייה והקליטה, , בגין דבריו על ביטול מינויו לכהונת רמטכ"ל בעבר בעקבות סחיטה אישית של היועמ"ש ומבקר המדינה בתקופת המינוי המדובר.

שפירא נשא דברים בכנס השנתי של "איגוד מבקרים פנימיים בישראל", ואמר: "בימים האחרונים שמענו מועמד שתוקף באופן חסר תקדים את היועץ המשפטי לממשלה הקודם, עו"ד יהודה ויינשטיין ואת מבקר המדינה הקודם, מיכה לינדנשטראוס ומטיל ספק ביושרם. אני דוחה בשאת נפש מתקפות אלה, ובוודאי מפי גורם בכיר שמבקש את אמונו של הציבור".

המבקר הגן על שיקול דעתם של היועמ"ש והמבקר הקדומים ואמר, "הן היועץ המשפטי לממשלה והן מבקר המדינה, פועלים באופן מקצועי לחלוטין ואין הם שוקלים שיקולים פוליטיים בהחלטותיהם. כך היה בעבר, כך מתקבלות החלטות בהווה, וכך יהיה גם בעתיד".

"על מנת שלא ישתמע מדבריי כי גורמים אלה חסינים מפני ביקורת", אמר המבקר, " אבהיר – ברחל בתך הקטנה – כי ניתן לבקר החלטות או התנהלות של יועץ משפטי לממשלה, או של מבקר המדינה, ושל כל גורם אחר. אף אחד איננו חסין מפני ביקורת. ואולם, ביקורת צריכה להיות לגופם של דברים ולא לגופם של אישים, ועליה להיות עניינית ולהיאמר בדרך מכובדת ומכבדת. לא כך היה במקרה זה".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.