ביום חמישי האחרון הורשעו שני צעירים ערבים, בתמיכה בארגון דאע”ש. אחד מהמורשעים הינו סטודנט לרפואה אשר התנדב בעברו בבית החולים רמב”ם. השניים, תושבי טמרה, יצרו קשר עם ארגון דעא”ש דרך הרשתות החברתיות, נשבעו לו אמונים והצהירו כי בכוונתם לבצע פיגוע.

תחילה נתפסו על ידי השב”כ שביסס את הדברים והעבירם לבית המשפט המחוזי בחיפה, שם נגזר על השניים מאסר של 21 חודשים, בסך הכולל. לאחר שיחרור הסטודנט לרפואה, צפוי הוא לחזור ולהתעסק בטיפול רפואי בחולים ומטופלים במסגרת המשך לימודיו, מה שמעלה שאלה, האם שר הבריאות החדש יולי אדלשטיין, מתכוון לפעול בכדי למנוע את קבלת הרישיון הרפואי שלו, אדם שנשבע אמונים לארגון טרור רצחני, שאחרי לרציחתם של מאות אלפים ברחבי העולם, ומצהיר בגלוי על כוונותיו לפגוע במדינת ישראל.

במכתב דחוף ששיגר מנכ”ל ארגון בצלמו שי גליק לשר הבריאות הנכנס יולי אדלשטיין, דרש גליק מהשר לשלול את רישיונו לצמיתות ולא לאפשר להם גם בעתיד לשוב ולעסוק ברפואה כלל.

מארגון בצלמו נמסר: “ההחלטה לתת עונש כה קצר הינה הזוייה ויכולה לגרום לכך שתוך חצי שנה הרופא שיטפל בילדים בבית חולים הינו תומך דאעש. אנחנו קוראים לשר הנכנס: לוודא ולחסום כל אפשרות כזאת באופן המיידי בטרם יקרה אסון חלילה”.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.