לפעמים אירועים היסטוריים מתחילים לגמרי בטעות. בצלאל סמוטריץ עצמו ככל הנראה לא שיער שהצעת החוק שלו, להקמת ועדה שתשפוט את השופטים, תהפוך לכדור שלג, שעשוי להיות קו פרשת מים בהיסטוריה הישראלית.

מה שהתחיל כתרגיל פוליטי, הפך ברגע אחד, כשבליכוד החליטו לתמוך בהצעת החוק, לאיום אמיתי על ממשלת הצללים המשפטנית שמנהלת את ישראל.

לנתניהו לא היה קל לקבל את ההחלטה הזאת. היריבויות והמטענים האישיים בינו לבין ראשי ימינה הם מהחריפים ביותר כיום במערכת הפוליטית, והגשת הישג פוליטי אדיר כזה על מגש של כסף לשנואי נפשו מהמפלגה הציונית דתית היא קריעת ים סוף בשביל ראש הממשלה.

אבל נתניהו, שיש לו הרבה חולשות אבל גם חוש ריח מפותח מאוד למשק כנפי ההיסטוריה, הבין את גודל השעה, התעלה על עצמו וקיבל את ההחלטה.

כעת התגלגל הכדור אל הח"כים החרדים, וגם אל שונא נוסף של נתניהו – יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

אין דבר שליברמן רוצה פחות מאשר לשתף פעולה עם נתניהו והליכוד – ואולי אף עם החרדים. גם היחסים האישיים בינו לבין ראש הממשלה אינם מן המשופרים. אבל אם ליברמן יתמוך – הוא ייזכר כמי שהצליח, ברגע האמת, לעזוב את השיקולים האישיים ולתמוך במלחמת העצמאות שמנהלת מדינת ישראל כנגד מי שגנב אותה. אם ליברמן יכשיל את המהלך, ספק אם מצביעיו הנאמנים יסלחו לו על כך שוב.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.