דף הבית > אקטואליה וחדשות > "המאמצים הדיפלומטים מול צפון קוריאה – עד הפצצה הראשונה"

"המאמצים הדיפלומטים מול צפון קוריאה – עד הפצצה הראשונה"

שר החוץ האמריקני טילרסון סתר בריאיון טלוויזיוני את עמדותיו של טראמפ, עוד אמר כי בכוונת ארה"ב לשמור על הסכם הגרעין: "מעוניינים לאכוף את ההסכם כפי שהוא"

הריאיון המלא עם טילרסון ברשת CNN

מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון אמר היום (ראשון) בריאיון לרשת CNN כי הנשיא טראמפ הנחה אותו להמשיך במאמציו הדיפלומטים כדי להרגיע את המתיחות מול צפון קוריאה. כך דווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס'.

טילרסון הסביר כי הנשיא אינו מעוניין לפצוח במלחמה מול הדיקטטורה הקומוניסטית והבהיר כי "המאמצים הדיפלומטים יימשכו עד שתיפול הפצצה הראשונה".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נואם בעצרת האו"ם, היום. צילום: רויטרס
הנשיא טראמפ בעצרת האו"ם, היום. צילום: רויטרס

בהתייחסות לסוגיית אישרורו של הסכם הגרעין האיראני אמר המזכיר האמריקני כי ברצונה של ארצות הברית להשאירו על כנו, "נראה אם אנחנו יכולים לטפל במגרעות שבהסכם במסגרתו, כשאנחנו עובדים עם שאר המדינות החתומות עליו. אנחנו מעוניינים לאכוף במלואו את ההסכם כפי שהוא". אמר טילרסון.

כזכור, במהלך סוף השבוע נאם הנשיא טראמפ נאום במסגרתו הכריז כי לא יאשרר את הסכם הגרעין בין איראן למעצמות. במידה ולא יבוצעו בהסכם שינויים, אמר הנשיא, הוא יבוטל.

מזכיר המדינה רקס טילרסון. צילום: רויטרס
מזכיר המדינה רקס טילרסון. צילום: רויטרס

בתקופה האחרונה רווחו הדיווחים בתקשורת האמריקנית על קרע ביחסים בין טראמפ וטילרסון – בין היתר פורסם כי במהלך החודשים האחרונים נמצא טילרסון על סף פרישה מתפקידו. על רקע פרסומים כי אילרסון כינה את הנשיא "אידיוט", לא נשאר טראמפ חייב ובשבוע שעבר אמר בריאיון למגזין פורבס: " אם הוא באמת עשה זאת, נצטרך להשוות תוצאות מבחני IQ, ואני כבר יכול לומר לך מי ינצח".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

בצל ההסלמה: המשלחת המצרית עוזבת את עזה

המשלחת המצרית שהגיעה אתמול לעזה במטרה לתווך בין ישראל לארגון הטרור של חמאס, נוטשת את הרצועה. במקביל, ראש המודיעין המצרי ביטל את ביקור שתוכנן למחר בעזה ורמאללה