13:18 24/11/2017
דף הבית > תרבות > המאכלים שיזכו אתכם באזרחות ישראלית

המאכלים שיזכו אתכם באזרחות ישראלית

פתי בר, קרמבו, שוקולד תות ושוקולד השחר - כל 'מעדני' השוקולד שמהווים הצדקה לקבלת תעודת זהות כחולה

בארץ יש מספר מאכלים שאם אתה אוהב אותם אוטומטית זה מקנה לך אזרחות ישראלית. למשל:

– שוקולד השחר: רק מי שגדל על הממרח הזה יכול לאהוב אותו. או רק מי שעלה לארץ וממש רוצה שיחשבו שהוא יליד הארץ.

– חטיפי מרמלדה בסגנון בני ריאד מחמוד: הצבעים של החטיפים האלו מדברים בעד עצמם, אין הרבה מה להוסיף. מוצר שהוא הזיה בעיניי כל מי שלא גדל בארץ. הבנתי שהיו מחלקים את זה בחוגי תהילים לילדים ברחבי הארץ, יש מצב שזה הרחיק לא מעט אנשים מהדת.

– טרופית: לא ברור איך הורים שפויים נותנים את זה לילדים שלהם. אולי כדי להתנקם בהורים שלהם שגם נתנו להם.

– שוקולד פרה במילוי תות: כי אם לבן אדם יש מספיק אומץ כדי לטעום את הדבר הזה אז מגיע לו אזרחות ישראלית במיידי.

– ממרחית בטעם חלב: טוב, סתם רשמתי את זה, אני מתה על המוצר הזה. בניגוד לשוקולד השחר זה באמת טעים (אני אמרתי, כן), בעיניי יש לזה את הטעם של המילוי הלבן בקינדר. או שמרוב שאני רוצה להיתפס כישראלית שכנעתי את עצמי שזה טעים.

– קרמבו: בואו נסגור את הפינה הזאת: הקרמבו נמצא באותה ליגה של שוקולד השחר בקטע של הגועל מהטעם, אבל איכשהו הוא זוכה לתדמית הרבה יותר סקסית ומגניבה (אולי בגלל שזה מוצר באמת ייחודי, בניגוד לשוקולד השחר שהוא סתם עוד אחד בעולם הממרחים).

קרמבו. זוכה לתהילה ללא הצדקה. צילום: פלאש 90
קרמבו. זוכה לתהילה ללא הצדקה. צילום: פלאש 90

בכל אופן, אין מצב שבן אדם שלא גדל על הדבר הזה יתלהב מהמוצר הזה, כי אין שום חלק בו שהוא באמת טעים: מהמילוי המרינגי ההזוי (מה נסגר איתכם?), מהצימקאו שמצפה אותו (תעשו לי טובה, אל תקראו לזה שוקולד), עד העוגייה בתחתית (בעיניי החלק הכי פחות גרוע בכל העסק). והעובדה שזה פרווה רק מחזקת את הטענה שזה לא אמור להיות כשר לאכילה.

ואפרופו פרווה, איך ישראלים בכלל מעיזים למכור עוגיות ״פתי בר״ שהן פרווה, כאשר התרגום של השם עצמו ("חמאה קטנה") מצביע על זה שמהות העוגייה היא להיות עשויה מחמאה?

אני מבינה את הקטע של הנוחות אבל ראבק, תעשו גם עוגיות פתי בר חלביות נורמליות שאפשר ליהנות מהן כשאוכלים אותן. אני בטוחה שמלא אנשים יפסיקו לקנות את הפרווה. כי יש דברים שהם חלק מסדר העולם ואסור להרוס אותם.

נעה בן עטר

נעה בן עטר

עליתי מצרפת לפני 16 שנה אבל בקטעים מסוימים אני מרגישה יותר ישראלית מאשר צרפתייה. כמו למשל החיבה שלי לממרחית בטעם חלב. אבל לא הכל אבוד, אני עדיין לא אוהבת קרמבו.
נעה בן עטר

@noabenattar

Label Manager @Believe_Digital / Music blogger @ShirDeLaSemaine / Founder @musicsniffers / Ex @tbwa_yehoshua /
נעה בן עטר
נעה בן עטר
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לפני-אשדודשירה

ה"אשדודאשירה":"חגיגה של שירה ושל טקסטים"

פסטיבל "אשדודאשירה" נפתח היום בעיר הדרומית, המנהל האמנותי סמי שלום שטרית והשחקן זאב רווח מספרים: "עושים מחווה לזמר המזרחי בראשיתו, שהיה קול קורא במדבר"