20:14 24/11/2017
דף הבית > ספורט > המאכזבים: טביב חשב בקטן, מימר סבל משיגעון גדלות

המאכזבים: טביב חשב בקטן, מימר סבל משיגעון גדלות

הבעלים של אחד המועדונים הגדולים בארץ המשיך בגישה החסכנית והמאמן המפוטר איבד מהתדמית החיובית שלו כשפגע בנציג הבעלים. על הקיץ המאכזב של בית"ר ירושלים

עוד לפני פיטוריו של שרון מימר, אלי טביב זכה בתואר המפוקפק של האכזבה הגדולה של הקיץ. לא בכל יום מועדון גדול ומפואר מחזיר הביתה את הסמל הכי גדול שלו. לבעלים של בית״ר ירושלים הייתה הזדמנות נדירה למנף את חזרתו של אלי אוחנה למועדון כדי להחזיר את בית״ר ירושלים למקומה הטבעי. טביב מתגאה בעובדה שהקבוצה בבעלותו מצליחה להגיע לאירופה. הוא מתלהב מעצם ההישג למרות שהיא אף פעם לא העפילה לשלב הבתים של הליגה האירופית. החגיגה הגדולה בבית וגן אחרי שהקבוצה הצליחה לסיים מקום אחד לפני מכבי פתח תקוה או לחגוג עוד ניצחון על בני סכנין בדוחא כאילו היה זה ניצחון של אליפות, ממחישה היטב את הבעיה אצל טביב.

אלי טביב. צילום: פלאש 90
אלי טביב. צילום: פלאש 90

 

הייתה לו הזדמנות גדולה בקיץ הנוכחי להחזיר את בית״ר ירושלים לקדמת הבמה, להיות בדיוק מה שהיתה בעבר, להיות מה שהאוהדים חולמים. קבוצה שווה למכבי תל אביב והפועל באר שבע. גם נוכחות בצמרת הגבוהה הייתה מתקבלת באהבה לפחות בעונה הקרובה. האכזבה והתסכול מטביב הם בעיקר בגלל שמדובר באדם עשיר מאוד. ההון העצמי של טביב הרבה יותר גדול מזה של יעקב שחר, המזומנים שלו בבנקים לא נמוכים מאלה של משפחת ברקת, טביב מסוגל כלכלית להנחית בבית וגן כל שחקן שאלונה ברקת, מיטש גולדהאר ויעקב שחר החתימו הקיץ.

התקציב של המועדון הוא הקטן ביותר בין המועדונים הגדולים, לא עובר את ה-30 מיליון שקל. שחקנים כמו אלירן עטר, רמי גרשון, מאור בוזגלו ועוד כמה זרים ברמה גבוהה מאוד, היו מרימים את הקבוצה שיכולה הייתה להיות פקטור במאבק האליפות. אפשר היה בקלות להשאיר את הבלם חסוס רואדה, תארו לכם איזה שיתף פעולה יכל להיות בינו לבין גרשון, קישור עם בניון ובוזגלו, אפילו דן אייבנדר וחוד עם עטר ושכטר. קבוצה לאליפות עם 30 אלף אוהדים שממלאים את טדי.

אוהדי בית"ר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ואיזה מסכנים האוהדים. אוהדי בית"ר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

הבעיה שטביב חושב בקטן. הוא מודה כי אין לו עניין לשחק במשחק של המספרים הגדולים בנוגע לרכש. באר שבע זכתה באליפות הראשונה עם תקציב של 50 אחוז מזה של מכבי תל אביב. טביב לא היה צריך הקיץ להעמיד תקציב של 60-70 מיליון שקל. כאשר מימר לחץ לאחרונה להביא רכש, טביב התלונן שההדחה המוקדמת מאירופה גרמה לו כעת להביא מהבית 10-12 מיליון שקל לתקציב. אם טביב היה מביא את הסכום הזה לפני חודש ומצרף כמה שחקנים מהשורה הראשונה, סביר להניח שהקבוצה שלו הייתה עוברת את הבולגרים, יכול להיות אפילו מגיעה לשלב הבתים. הבעיה שטביב לא יוצא מהמסגרת של החוזים הקטנים, השחקנים הבינוניים, להיות קטן ולהישאר קטן גם אם אתה טייקון במועדון עם עבר מפואר.

הקהל בטדי צמא לכוכבים, הוא מתגעגע לשמות הגדולים, הנוצצים, הוא מפנטז על קבוצה גדולה עם שחקנים גדולים. הנוכחות של אוחנה ובניון הייתה גורמת להם להגיע, הבעיה שטביב עם המדיניות של החוזים הקטנים השאירה עוד עונה את בית״ר ירושלים קבוצה קטנה. מקסימום כרטיס לאירופה ומקסימום הדחה בסיבוב השלישי.

שרון מימר מצטרף לטביב וזוכה בתואר האכזבה הגדולה של הקיץ לא רק בגלל ההדחה המשפילה בבורגס. מימר היה בעונה שעברה הבובה של טביב, הוא מילא את כל ההוראות של הבעלים ולא הסתיר זאת. פתאום העונה, מימר תפס אומץ בגלל הנוכחות והגב מאוחנה ופגע באמון שנתן לו הבעלים. מימר פגע במי שנתן לו הזדמנות לאמן במועדון ענק, פגע בסמל הכי גדול של המועדון שנתן לו גב במשך חודש וחצי למרות הלחץ של טביב עליו לפטר אותו, ובסוף המאמן פגע גם באוחנה. והפגיעה במעמד המאמן? אם יש מושג כזה עדיין, והפגיעה באוהדים שהריעו לו בעונה שעברה וספגו ממנו עלבון באירופה ומציאות שהקבוצה ערב פתיחת העונה בלי מאמן. גם התדמית הכל כך חיובית שמימר שידר התבררה כלא נכונה. המאמן הצעיר עבד היטב עם התקשורת לפעמים גם נגד המעסיק שלו. טביב ומימר כבר לא יחד, אבל הם נהנים מהתואר המעליב של אכזבת הקיץ. ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים להם ת'לב.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שחקני בית"ר חוגגים. צילום:  עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים"

בית"ר ירושלים: ההכנסות מהעונה בדרך לשבירת שיא מועדון

הצעדים שעשה אלי אוחנה מאז חזר למועדון כמחזיק זכויות הניהול מוכיחים את עצמם. המועדון נהנה עד כה מעלייה של 30% בהכנסות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד