5:59 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > המאבק בהפקרות בנגב: גל מעצרים בביר הדאג'

המאבק בהפקרות בנגב: גל מעצרים בביר הדאג'

שבעה בדואים תושבי הכפר ביר הדאג' נעצרו הבוקר (ג') בעקבות שרשרת הפרות סדר שהתרחשו באזור. כוחות המשטרה נתקלו בהתנגדות אלימה למעצר. משטרת ישראל: "הפעילות בנגב תימשך ככל שיידרש על מנת להשיב את הסדר על כנו"

 צילום: דוברות המשטרה. הרכוש שהוחרם ע"י כוחות הביטחון

שבעה מתושבי הכפר הבדואי ביר הדאג' עוכבו הבוקר (ג') לחקירה במסגרת פעילות משטרתית באיזור. פעילות זאת נערכת בשל מספר אירועי הפרת סדר שאירעו לאחרונה בישוב רתמים ובסמוך לו. כמו במספר מקרים בעבר, גם הבוקר פעילות הכוחות לוותה ביידוי אבנים מצד מספר תושבים מקומיים. כמו כן, במהלך הפעילות נתפסו מספר כלי רכב ביניהם טרקטורונים, אופנוע ואף ציוד צבאי. בנוסף, נערכה במקום אכיפת עבירות תעבורה כנגד נהגים שבמהלכה נרשמו כ-30 דוחות בגין עבירות אלו. 

ביר הדאג' : רקורד של הפרות סדר, יידוי אבנים ושימוש לא חוקי באמל"ח

זו לא הפעם הראשונה שמשטרת ישראל עורכת מבצעי אכיפה בביר הדאג'. לאחר תלונות חוזרות ונשנות של תושבי היישוב רתמים על השתוללויות הבדואים, המשטרה ביצעה גל מעצרים בכפר ביר הדאג' באוגוסט 2016.

כלי רכב שהוחרמו ע"י משטרת ישראל. צילום: דוברות המשטרה
כלי רכב שהוחרמו ע"י משטרת ישראל. צילום: דוברות המשטרה

כזכור, באוגוסט 2016 תקפו רעולי פנים את רכבו של יגאל ברק עופר תושב המקום ויידו לעברו אבנים. "נסעתי יחד עם בני בן ה-4 לכיוון רתמים, ובערך קילומטר לפני הכניסה לרתמים ראיתי שני טרקטורונים שעליהם רכובים אנשים רעולי פנים שנסעו לכיוון הכביש ובאו מולי", סיפר יגאל, והוסיף: "באו מולי שני טרקטורונים, הראשון נהג על הטרקטורון כשהוא עומד ובא מולי בכביש, ופתאום שנייה לפני שהוא חלף מולי הוא זרק אבן ופגע לי באמצע בשמשה הקדמית. המשכתי לתוך הישוב ושם התקשרתי לרכז הביטחון של הישוב ולמשטרה".

במשטרה ציינו כי הפעילות ביישוב נמשכת ותימשך ככל שיידרש על מנת להשיב את הסדר על כנו למען התושבים והאזרחים שומרי החוק. "אנו נפעל במלוא העוצמה כנגד אותו קומץ פורע חוק בישוב, וביישובים הסמוכים, ופוגע במעשיו במרקם החיים התקין ובעקרון המשילות" ציינו במשטרה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?