בדחייה של כשבוע, אחרי שהובא לבית המשפט הלא-נכון, הגיע היום (ד') המחבל יאסין אבו אל-קרעה, שדקר לפני כשנה את המאבטח תחנה המרכזית בירושלים, אל  המחוזי בירושלים לצורך הטיעונים לעונשו.

המדינה מצידה ביקשה לגזור על אל-קרעה, בן ה-24 משכם, 24 שנות מאסר. "לא הצלחת, ", אמר אלמליח למחבל במהלך הדיון ודרש מבית המשפט לגזור עליו . "אני מצפה שלא ייראה אור יום", הוסיף. אל-קרעה הורשע בעבירה של מעשה טרור, ניסיון רצח וכניסה לישראל בניגוד לחוק.

"". אשר אלמליח והמחבל היום בבית המשפט. צילומים: פלאש 90

 

"המחבל בא לבצע פיגוע רב נפגעים – זכותי לדרוש מבית המשפט להחמיר איתו בעונש", הסביר המאבטח שנדקר בליבו ונפצע באורח אנוש את הדרישה להטיל על המחבל את העונש המירבי.

"אני חושש ללכת ברחוב, מסתכל מי הולך מאחורי"

לדברי אלמליח, "אמנם חזרתי לעבוד לפני שלושה חודשים, אבל המעמד שלי נפגע בצורה דרסטית – אני חושש ללכת ברחוב, חושש ללכת במקומות הומי אדם, מסתכל מי הולך מאחורי. באתי להסתכל ליאסין בעיניים ולהגיד לו: אדון יאסין, לא הצלחת לעשות את מה שרצית, כי אני עומד פה חי וקיים. להסתכל לו בעיניים זו סגירת מעגל".

כזכור, לפני שנה שהגיע לכניסה הראשית של התחנה המרכזית שלף סכין שהייתה ברשותו, דקר ונמלט כשהוא רץ לאורך רחוב יפו. אזרח שהבחין בו כשהוא נמלט, רץ אחריו יחד עם שוטר שהיה בסמוך למקום, והשניים השתלטו עליו. אלמליח נפצע אנוש בפיגוע ובמשך כמה ימים התנדנד בין חיים למוות. עם הזמן התייצב מצבו והוא יצא מכלל סכנה. בסופו של דבר הוא התאושש ואף השתקם, וכיום רופאיו מגדירים אותו כנס רפואי.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.