התפרעות אוהדי הפועל ת"א. צילום מסך
אוהדי הפועל ת"א. צילום מסך

המאבטחת שהותקפה ע"י אוהד הפועל ת"א בסוף השבוע סובלת משברים בארובת העין ועצם הלחי ונזק עצבי וצפויה לעבור היום (ג') ניתוח בסופו קיים חשש מפני שיתוק חלקי בפניה.

כזכור, במהלך המשחק בין הפועל ירושלים להפועל ת"א פרצה קטטה בין מאבטח לחלק מהאוהדים במהלכה ריסס המאבטח גז פלפל. האוהדים הנסערים התנפלו בהמשך הערב על מאבטחים אחרים ובתוך כך אחד המתפרעים במגרש החנייה העיף בירה בפגע בפניה של המאבטחת. עוד במהלך המשחק השליכו מצתים למגרש אשר כמעט פגעו באחד השופטים. שניים מהאוהדים נעצרו.

בפוסט בפייסבוק תיאר אחד המאבטחים את שאירע. "בתור מאבטחים אנחנו עוברים הרבה השפלות, קללות, ואיומים. לפני כל משמרת אנחנו עוברים תדרוך קצור או ארוך פרטני יותר ופרטני פחות. לפני כל משמרת שאנחנו יוצאים אליה מלמדים אותנו כל פעם מחדש איך להימנע ולמנוע אלימות. אנחנו סופגים צעקות, אנחנו סופגים קללות, ולמען האמת אפילו דחיפות אנחנו סופגים. למדתי מהטובים ביותר איך להתנהג עם אנשים מסטולים כועסים עצבניים ותמיד לפתור בעיות עם דיבור יפה", סיפר.

"נפתחה קטטה בין מאבטח למספר אוהדים (5-8) המאבטח שהיה באותו רגע לבד שלף גז פלפל וריסס בהמשך הבאלגן נרגע קצת ולאחר מכן פרץ שוב כשכמות גדולה של אוהדים תקפו שוב מאבטחים, כשסירטון רואים שהמאבטחים הולכים אחורה. ולא מנסים להגן על עצמם על ידי שימוש בכוח", הוסיף המאבטח. לדבריו, כשיצאו המאבטחים להחזיר ציוד לרכב האבטחה ששהה בחניה התחילה אלימות מילולית ומנהל האבטחה ניסה להפריד בין האוהדים למאבטחים.

"אחד מהאוהדים (עצור) מעיף בקבוק בירה שלמה לעבר מאבטחות שנמצאות בחניה הגבוהה יותר. ופוגע לה בדיוק בפנים. קצת מתחת לעין.היא עפה על הריצפה ומשם מפונת באמבולנס למיון עם בפנים", ציין. על הפוסט הגיבה גם המאבטחת שנפצעה: "מאבטח אחד מתוך עשרות שהיו שם 'חיפש' את האוהדים שלכם ולכן כל המאבטחים צריכים לסבול? לכן אני צריכה לשבת עכשיו בבית חולים עם בפרצוף? אין שום דרך להצדיק את זריקת הבקבוק".

באיגוד הכדורסל דורשים להפעיל את העונש על תנאי נגד הקבוצה לפיו הקבוצה תקבל שני משחקי רדיוס ביתיים. תובע האיגוד התנה את המתקת העונש במסירת שמות האוהדים שהתפרעו. בינתיים מסתכן יו"ר הפועל ת"א, רמי כהן, בהעמדה לדין בעקבות התגרות בשופט. אם יתנצל כהן עד יום רביעי, לא ינקטו צעדים נגדו באיגוד.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא