הללויה. צילום: NMC, אינסטגרם

לא מזמן דיווחנו כי השיר "הללויה" של גלי עטרי ולהקת חלב ודבש, שזיכה את ישראל בארוויזיון בשנת 1979, נבחר להוביל את חגיגות ה-70 למדינה על ידי שרת התרבות והספורט מירי רגב. אלא, שמעבר להתחדשותו בשני בתים חדשים לכבוד המאורע, נראה שגם בגזרת המבצע יתקיימו שינויים מהותיים.

בעיתון "ידיעות אחרונות", התפרסם הבוקר (ד') כי מנהלת חגיגות ה-70, שמפיקה גם את הקליפ הרשמי של השיר, העדיפה את הכוכבת הצעירה עדן בן זקן על פני הזמרת הותיקה והמקורית, גלי עטרי.

כזכור, בשנה שעברה נרשם מקרה דומה כשמפיקי הטקס העדיפו את ריטה בביצוע של השיר "ירושלים של זהב", על פני שולי נתן ששרה אותו במקור. לנתן הודיעו כי תשיר רק בית אחד ופזמון, אולם היא סרבה לקבל את ההצעה ולא הופיעה. אמש, כשנתבשרה על החוויה הדומה שעוברת על גלי עטרי הגיבה נתן לעיתון: "אני חושבת שזו החלטה גרועה, גלי הייתה צריכה לשיר את השיר כי היא עושה את זה נהדר והיא זמרת מצוינת בלי קשר למי שנבחרה לשיר". עוד הוסיפה נתן כי היא "מקווה שגלי לא תיקח את זה ללב, כי זה לא פוגע במי שהיא ומה שהיא. בישראל מוכיחים שוב ושוב שלא יודעים לכבד אמנים ותיקים".

"מקווה שגלי לא תיקח ללב". שולי נתן. צילום: פלאש 90

גלי עטרי דווקא פרגנה לבחירה: "עדן בן זקן היא בחירה מצוינת ובדווקא תביא את הניחוח והתבלין שלה. שיהיה בהצלחה מכל הלב". בעקבות פניית "ידיעות אחרונות" להפקת הטקס, פורסם כי ההפקה שקלה ברצינות להזמין את עטרי להצטרף לביצוע השיר ובשעות אחה"צ פורסם כי גלי עטרי ועדן בן זקן צפויות לבצע במשותף את השיר. השיר יושמע מיד לאחר טקס הדלקת המשואות במוקדי החגיגות ברחבי הארץ.