תנועת 'נשים בירוק' באירוע 25 שנה להקמתה. צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

 

השבת הלכה לעולמה רות מטר שהקימה את תנועת המחאה 'נשים בירוק'. הלילה נישאו הספדים בבית העלמין בסנהדריה. מטר תיטמן בבית העלמין בהר הזיתים. המשפחה תשב שבעה באפרת.

התנועה הוקמה בימי הליך אוסלו במטרה לסכל את תכניות הנסיגה של ממשלת רבין במקביל להנחלת רעיון היאחזות וריבונות בשטחי ארץ ישראל. את התנועה מובילה כיום נדיה מטר, כלתה של רות, לצד יהודית קצובר.

"רות לימדה את כולנו שאסור לשתוק וכשיש יהודי במצוקה עוזבים את הכול ונרתמים לעזור לו, שלא לפחד לומר את האמת ונאמנות היא ערך עליון, נאמנות לעם, לתורה, לארץ ולמשפחה", אמרה נדיה באירוע שהתקיים השבוע לכבוד 25 שנים להקמת התנועה.

יהודית קצובר הוסיפה כי "המטרה היא שמירת כבודה של ארץ ישראל ואין ספק ש'נשים בירוק' הצליחה תודעתית לשמר את עניינה של ארץ ישראל. תארו לכם שלא היו מחאות והפגנות של 'נשים בירוק' שהטמיעה את נושא ארץ ישראל".

נדיה מטר ויהודית קצובר באירוע באירוע 25 שנה להקמת 'נשים בירוק'. צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

״סיעת 'מאוחדים' מרכינה ראש עם הגעת הידיעה המרה על פטירתה של רות מטר ז"ל. רות היתה דמות מופת בכל האמור באהבתה לארץ ישראל. בשקט וביסודיות הקימה במו ידיה את אחד מהארגונים המשפיעים ביותר על המאבק על כל חבלי ארץ ישראל״, לשון הודעת סיעת ׳מאוחדים׳ במועצת העיר ירושלים.

״רות ז"ל הותירה אחריה מפעל אדיר ונדיר של קבוצת נשים מבריקות וחדורות מוטיבציה למען הגנה על חבלי ארץ ישראל ולמען כל יהודי בארץ אשר מתמודד עם עוולות המדינה או פגיעה מצד אויבינו בארץ ישראל.
סיעת ׳מאוחדים׳ איבדה הלילה את אחת משותפותיה העיקריות והחשובות במאבק על שלמות ואחדות ירושלים ועל כן הסיעה כולה אבלה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20