2:04 20/03/2018
דף הבית > תרבות > הלכה לעולמה האמנית בתיה עוזיאל

הלכה לעולמה האמנית בתיה עוזיאל

עוזיאל שהייתה ידועה בעיקר בזכות התכנית "מלאכת יד עם בתיה עוזיאל", נפטרה לאחר מאבק במחלת הסרטן: "חינכה וגידלה על המסך דורות של ילדים וילדות"

האמנית בתיה עוזיאל הלכה היום (שישי) לעולמה בתום מאבק במחלת הסרטן. עוזיאל בת ה-83 הייתה מוכרת בעיקר בזכות תכנית הטלוויזיה בהגשתה: "מלאכת יד עם בתיה עוזיאל".

בין השנים 1974 – 1982 הגישה עוזיאל את התכנית הפופולרית בטלוויזיה הלימודית, במסגרתה הנחתה את הצופים בהכנת סוגים שונים של מלאכת-יד. החומרים ששימשו את העבודות השונות בתכנית, היו כאלו המצויים בכל בית לרבות סוגי פסולת ושאריות. במיוחד היה מוכר המשפט עליו חזרה עוזיאל לפני שהציגה לצופים תוצר מוגמר של המלאכות אותן הדריכה: "הכינותי מראש".

בתיה עוזיאל ז"ל. צילום: Arielinson
בתיה עוזיאל ז"ל. צילום: Arielinson

נוסף על עבודתה הטלוויזיונות הייתה עוזיאל אמנית ויוצרת בטכניקת האסמבלאז' ועבודותיה הוצגו ברחבי העולם.

מנכ"לית הטלווזיה החינוכית ד"ר אורנה שמחון, ספדה לעוזיאל:  "משפחת החינוכית כולה אבלה היום על לכתה של חברתנו ומי שבמהלך השנים חינכה וגידלה על המסך דורות של ילדים וילדות. נתנחם ביצירותיה ובמורשתה העשירה אשר באו לידי ביטוי, בין השאר, בתכניות רדיו וטלוויזיה, שילוו גם את הדורות הבאים לעוד שנים רבות. יהי זכרה ברוך״.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

נטע, מאחורייך: הדור הבא של הכשרונות היהודיים באירופה

זו השנה ה-19 ש"בני עקיבא העולמית" לוקחת חסות על אירוע ה"אירוויזיון היהודי" בו מתחרות עשר מדינות מאירופה על תואר "הזוכה הגדולה"