אחרי חודשים ארוכים של תפילות בציבור: הרב אלישע וישליצקי (1954-2019) הלך היום (ד') לעולמו בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים לאחר שלא התאושש מאשפוזו האחרון. רק אמש נערכה לרפואתו תפילה המונית בישיבת 'מכון מאיר' בעיר. בשנה האחרונה עבר הרב וישליצקי התקף לב חמור ופונה מספר פעמים לבית החולים. הלווייתו תצא היום (ד') בשעה 18.30 מ'מכון מאיר' ומשם תצא לחלקת הנביאים בהר הזיתיםץ

הרב וישליצקי, שהיה רב ומרצה מבוקש והעביר שיעורים רבים ברחבי הארץ, הוא בוגר ישיבת מרכז הרב ונמנה על תלמידיהם של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל, בנו של הרב אברהם הכהן קוק זצ"ל, אבי הציונות הדתית.

חרף מצבו הבריאותי, השתדל הרב וישליצקי, ראש בית המדרש מהו"ת, לשמור ככל הניתן של שגרת השיעורים הקבועים שנהג להעביר ובתקופה האחרונה אף זימן את תלמידיו לבית החולים 'שערי צדק' בכדי להעביר את שיעוריו ממיטת חוליו.

על מסירות נפש. משיעורים האחרונים

הרב וישליצקי הוא גם רבה של תנועת הבוגרים של בני עקיבא ונמנה על מייסדי ארגון 'קרן הקהילות' המפעילה גרעינים תורניים ומשימתיים ברחבי הארץ.

לאורך השנה האחרונה נענו רבים בציבור הדתי-לאומי לבקשת משפחתו, העתירו בתפילות והקדישו שיעורי תורה ופרויקטים רבים לרפואתו.

הרב וישליצקי על יוני נתניהו, בימים טובים יותר

"אהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל"

לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו עם היוודע הבשורה, "‫אני מביע צער עמוק על פטירתו של הרב אלישע וישליצקי, מרבני הציונות הדתית. הרב וישליצקי תרם תרומה אדירה לייסוד הגרעינים התורניים שמסייעים רבות לחברה הישראלית בכל רחבי הארץ. הוא אהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל – וכך נזכור אותו תמיד. יהי זכרו ברוך‬".

במפלגת 'האיחוד הלאומי' ביכו על לכתו ומסרו כי "הרב לימד אותנו בחייו מהי מסירות נפש למען עם ישראל עת כיתת רגליו ברחבי ארצנו להאיר את אור התורה והאמונה". לדבריהם, "בענווה עצומה, מתוך אהבת האדם והארץ, חינך הרב אלישע ציבור גדול, אנשי גרעינים, תנועות נוער, ישיבות ומדרשות, אנשים חילוניים, מסורתיים ודתיים לתורה ויראת שמיים".

גם יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין ספד לו: "אני כואב את פטירתו של הרב אלישע וישליצקי, שכאיש מעשה היה ממובילי מהפכת הגרעינים התורניים וכאיש רוח כתב ספרים רבים ולימד אלפי תלמידים את יסודות אמונת ישראל ברוח תורת ארץ ישראל. דמותו, שכרכה בלי הפרד תורה עם דרך ארץ, תחסר לכולנו. תנחומים למשפחתו היקרה, יהי זכרו ברוך".

"נשתדל להמשיך לצעוד בדרכו ולהרבות חסד, אהבה ואחדות בעם ישראל"

ב'קרן קהילות' אותה יסד נפרדים מהרב ומוסרים כי "גרעיני קרן קהילות בכל הארץ אבלים וכואבים את לכתו של הרב אלישע זצ"ל. הרב אלישע היה אבי הגרעינים, איש אשר רוח בו, מורה דרך נפלא שחי ופעל באמונה ובאהבה. כל מגמתו הייתה לעשות חיבורים בין עם ישראל לתורתו".

הם הוסיפו ואמרו כי "את אהבתו העצומה לעם ישראל ביטא בהרבצת תורה ובהעצמה וחיזוק של העשיה החברתית בכל מקום ואתר. אנו נשתדל להמשיך לצעוד בדרכו ולהרבות חסד, אהבה ואחדות בעם ישראל, מתוך ענווה. ליבנו עם רעייתו ובני המשפחה כולה".

כך כתבו עליו תלמידים וקרובים:

חברי התנועה היקרים,התבשרנו בשורה קשה על מותו של אהובנו ומורנו הרב אלישע וישליצקי זצ"ל. אני כותב את הדברים מתוך כאב וצער…

Posted by ‎בני עקיבא – תנועת הבוגרים‎ on Wednesday, January 2, 2019

אוי רבנו הרב אלישע המתוק, האוהב והמסור אין לי מילים היום הזה, רק דמעות ותמונה אחת מלפני חמש עשרה שנים. רבינו הרב…

Posted by ‎צוריאל חלמיש‎ on Wednesday, January 2, 2019

מי ייתן ראשי מים, ועיני מקור דמעה.איש מוסר, ישר צדיק ומלא ענווה.העמיד תלמידים הרבה, ורב הגרעינים התורניים.איש…

Posted by David Chay Benisty on Wednesday, January 2, 2019

הרב אלישע וישליצקי זצ"לשנת תשנ"ח בישיבת מרכז הרב, הרב אלישע מתחיל ללמד שיעור אמונה. הציעו לי להשתתף ולא רציתי כל כך….

Posted by Rabbi David Menachem on Wednesday, January 2, 2019

הרב אלישע. הרב שלי. השדכן שלנו. מי שלימד אותי מהי מסירות ומהי ענווה. מי שתבע ללא פשרות חיים של שליחות וחיים של אמונה….

Posted by Matanya Yadid on Wednesday, January 2, 2019

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20