, הפרשן היהודי הבכיר, שנודע בתמיכתו הבלתי מסויגת במדינת ישראל ובהתנגדותו הנחרצת לממשל אובמה, הלך השבוע לעולמו, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. 
צ'ארלס קראוטהאמר ז"ל. צילום מסך מתוך רשת FOX

 

קראוטהאמר היה מהפרשנים הפוליטים הבולטים בארה"ב ובעל טור שבועי בוושינגטון פוסט, אשר זכה לפרסום נרחב. הוא כתב בנוסף טור חודשי עבור טיים מגזין ותרם מפרי עיטו גם ל"ויקלי סטנדרד", "ג'ואיש וורלד רוויו" ו"ניו ריפבליק".

"השלום", כתב באחד ממאמריו המפורסמים בשנת 2015, "מחכה לשלושה דברים: הכרה ערבית במדינה יהודית; מנהיג ערבי שיהא מוכן לחתום על הסכם על בסיס הנחת היסוד הזו; ושימור היציבות אזורית שתאפשר לישראל לקחת סיכונים בעסקה מעין זו. יחד עם זאת, אני לא רואה סיכוי לעסקה מעין זו בעתיד הקרוב".
 
בשנת 1987 זכה קראוטהאמר בפרס פוליצר לעיתונות על כתיבתו הפרשנית הבהירה והישירה ועל תפישת העולם המקורית שלו. בין השאר טבע קראוטהאמר מושגים חדשים, כגון "דוקטרינת רייגן".
 
במאמר אחרון שפרסם לפני מותו, כתב: "עד לפני חודש לא היה כל סימן שמחלת הסרטן שלי חזרה, מה שאומר שהפעם היא אגרסיבית ומתפשטת במהירות. הרופאים שלי מעריכים שנותרו לי רק כמה שבועות לחיות. חייתי חיים נפלאים ומלאי הישגים, בדיוק כפי שחלמתי ואני אסיר תודה. עצוב לי להיפרד, אולם זהו פסק הדין הסופי. המאבק שלי נגמר".

בן 68 במותו. יהיה זכרו ברוך!

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

:עוד באותו נושא