ברוך דיין האמת: הזמר, השחקן והיוצר יגאל בשן (בשארי) הלך היום (ראשון) לעולמו בביתו בתל אביב. בן 68 במותו. "בצער רב ובכאב גדול אנו מודיעים על לכתו של אהובנו יגאל בשן, איש משפחה חם ואוהב, אומן ויוצר", מסרה משפחתו.

 

בשן התפרסם לאורך השנים עם להיטים ישראליים ואהובים כמו 'סיון', 'הופה היי', 'יש לי ציפור קטנה בלב', 'בואי נעשה לנו חג', שיר הפתיחה ל'נילס הולגרסון' ועוד. הוא הותיר אחריו, אישה שני ילדים וקריירה עשירה ומפוארת בת מעל 50 שנה.

את הקריירה שלו החל בשן ז"ל כבר בגיל 15, כאשר חבר לחברתו לכיתה, שלומית אהרון, והקים עימה את הצמד 'יגאל ושלומית' אשר שיריו הושמעו רבות ברדיו. בעודו בן 18 בלבד זכה בפרס 'כינור דוד' לתרבות ישראל, הפרס הנחשב ביותר בתחום באותה תקופה. ב-1978 זכה בתואר זמר השנה של גלי צה"ל.

כוחות מחוץ לבית של יגאל בשן ז"ל הערב בתל אביב. צילום: פלאש 90

 

חברו של בשן ללהקת "הופה היי', אהרון פררה, סיפר בראיון ל'כאן 11': "התרגיל שלנו החזיק יותר מ-15 שנה בזכות יגאל. זה יום מאוד עצוב, אני בשוק כמו כולם – פשוט בשוק".

"אני מביע צער עמוק על לכתו של יגאל בשן ז"ל", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו עם היוודע הבשורה. "הוא היה חלק בלתי נפרד מפסקול הזמר הישראלי. קולו ושיריו ימשיכו ללוות אותנו עוד שנים רבות. בשם כל אזרחי ישראל אני שולח תנחומים למשפחתו. יהי זכרו ברוך".

לינור בר-אל

לינור בר-אל