7:02 17/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הלינץ' בקוסרא: כתב אישום הוגש נגד אחד הפורעים הערבים

הלינץ' בקוסרא: כתב אישום הוגש נגד אחד הפורעים הערבים

מוחמד ואדי השתתף בלינץ' נגד קבוצת הנערים היהודים שטיילו ליד מגדלים. היום הוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון לגרימת מוות בכוונה

לבית המשפט הצבאי בשומרון הוגש היום כתב אישום נגד מוחמד ואדי, פלסטיני שהיה מעורב בתקיפת קבוצת מטיילים סמוך לקוצרה, בחודש שעבר. ואדי הואשם בניסיון לגרימת מוות בכוונה,עבירה המקבילה לניסיון רצח של אחד המבוגרים שהשתתפו בטיול ובעבירות נוספות.
על-פי כתב האישום, ואדי נכנס במהלך התקיפה למערה בה שהה אחד המבוגרים עם הילדים שהשתתפו בטיול, ויידה לעברם אבנים גדולות מטווח קצר. חלק מן האבנים נזרקו לעבר ראשו של המבוגר וגרמו לפציעתו. עם הגשת כתב האישום ביקשה התביעה הצבאית את הארכת מעצרו של ואדי עד תום ההליכים המשפטיים בעניינו.

במקביל נמשכת חקירת המתיישב שביצע את הירי ממנו נהרג אחד הפורעים. גורם המעורב בחקירה מעריך שלא יוגש נגדו כתב אישום מאחר ובחקירתו עולה כי אכן המתיישבים במקום חשו בסכנת חיים. גם תחקיר צה״ל מגבה את העובדה כי הפלסטינים ביצעו מתקפה שנעצרה רק לאחר הירי של האב המתיישב.

הלינץ' ליד מגדלים. צילום: TPS
הלינץ' ליד מגדלים. צילום: TPS
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

קדצ בדואי

עלייה בגיוס הבדואים לצה"ל: "יש לנו נוער למופת"

תמיר ג'ואמיס, מפקד יחידת הגששים באיו"ש לשעבר ופעיל לגיוס בדואים לצה"ל הקים מכינה קדם צבאית למגזר הבדואי, מציין הישג מרשים ומודה: "יש בדרום בעיה"