ארגון הודיע היום: "לא נאפשר את המשך התקיפות על מוצבי ויצירת משוואה חדשה עם ישראל – יהיה אשר יהיה המחיר". זאת בהמשך לדיווחים כי חיל האוויר הישראלי החל בשעות הצהריים לתקוף יעדים במרכז . כמו כן, דווח על תקיפות נוספות באזור חאן יונס בית לאהיא וכי חמאס מפנה מפקדות ברצועה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל תקף והשמיד באמצעות כלי-טיס של חיל האוויר חמש תשתיות טרור של ארגון הטרור חמא"ס ברצועת . התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר המועצה האזורית לפנות בוקר, ירי המהווה איום על בטחון אזרחי ישראל ופגיעה בריבונותה של מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס הוא הריבון ברצועת עזה והוא נושא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע ממנה".

תקיפות צה"ל היום ברצועת עזה. צילום: קבוצת ביטחון שדה
תקיפות צה"ל היום ברצועת עזה. צילום: קבוצת ביטחון שדה

סמוך לשעה 4:30 לפנות בוקר (ב') שיגרו מתוך רצועת עזה לעבר ישראל. זוהתה נפילה בשטח פתוח במועצה אזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק⁠⁠⁠⁠. לא הופעלה אזעקת כיוון שהשיגור בוצע לעבר שטח פתוח.

מדובר בשיגור הרביעי לעבר ישראל מתחילת חודש פברואר. לפני שבוע שיגר ארגון דעאש מחצי-האי סיני שתי רקטות לעבר במועצה אזורית אשכול. לא היו נפגעים כתוצאה מכך. הירי הגיע ככל הנראה בתגובה לתקיפת צה"ל בסיני וחיסול חמישה . גזרה זו החלה להתחמם שבועיים קודם לכן, לאחר שמחבלים מארגון הטרור דעא"ש שיגרו רקטות לעבר אילת. שלוש מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל והרביעית בשטח פתוח.

תקיפות בבית לאהיא. צילום: קבוצת ביטחון שדה

2

לפני שלושה שבועות רקטה מהרצועה והפעילה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון. גם במקרה זה הרקטה נפלה בשטח פתוח, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לאותו ירי הגיב צה"ל בתקיפות של ארבע תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון ובדרום רצועת עזה, באמצעות כלי-טיס של חיל האוויר וטנקים. "השנתיים וחצי שעברו מצוק איתן היו השקטות ביותר. אנחנו נחושים בתגובה הזאת. אין ״טפטופים״ ללא תגובה – אנחנו משיבים אש בעוצמה למי שיורה עלינו", אמר אז נתניהו.

שידור חי מן התקיפות ברצועה 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.