במבצע לילי מיוחד ובארבעה מוקדים במקביל, הועבר הלילה (שישי) סיוע הומניטרי המיועד לסורים הנמלטים במחנות האוהלים ברמת הגולן הסורית.

מתוך הפעילות הלילה בצפון. צילום: דובר צה"ל

 

במסגרת המבצע, שארך כמספר שעות, הועברו כ-300 אוהלים, 13 טון מזון, 15 טון מזון לתינוקות, שלושה משטחים של ציוד רפואי ותרופות ו-30 טון של ביגוד והנעלה.

מדובר בסיוע ייעודי שהעביר צה"ל ומדינת ישראל למחנות הסורים בדרום ובמרכז רמת הגולן הסורית. במחנות אלו, הממוקמים בסמוך לגבול, נמצאים כמה אלפי סורים החיים בתנאים ירודים ללא גישה למים, חשמל, מקורות מזון או מצרכים בסיסיים. בימים האחרונים זוהתה עלייה בהיקף הסורים השוהים במחנות.

מתוך הפעילות הלילה בצפון. צילום: דובר צה"ל

 

צה"ל מקיים מזה מספר שנים, כמחווה של רצון טוב, מדיניות של הגשת סיוע הומניטרי מציל חיים במסגרת פעילות מנהלת "שכנות טובה" לצד אי התערבות בלחימה הפנימית במדינה. פעילותה של המנהלת מקבלת בימים אלו משנה תוקף לאור מצבם הקשה של בני המקום, תושבי רמת הגולן הסורית.

בצה"ל עוקבים אחר המתרחש בדרום סוריה וערוכים למגוון תרחישים, בהם גם המשך הענקת הסיוע ההומניטרי לסורים הנמלטים. דובר צה"ל הבהיר כי צה"ל לא יאפשר מעבר סורים נמלטים לשטח הארץ וימשיך לעמוד על האינטרסים הביטחוניים של ישראל.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון