המתח בין הבית הבית היהודי לליכוד גואה. בעקבות ביקור ילדי קיסריה במסגד בג'סר א-זרקה, בליכוד מותחים ביקורת על תפקודו של שר החינוך נפתלי בנט. "גם כשהפריימריז בבית היהודי מעסיקים את שר החינוך, ראוי שלא יפזר אמירות חסרות שחר אלא יתרכז בתפקידו", אמרו בליכוד. לדבריהם, ראוי שבנט "ידאג לכך שתלמידים לא ילכו להשתחוות במסגדים במסגרת תוכנית 'הכר את האחר'".
ילדי קיסריה מתפללים במסגד ג'סאר א-זרקה
ילדי קיסריה מתפללים במסגד ג'סאר א-זרקה

כזכור, אתמול פורסם באתר ערוץ 20 כי ביום שלישי האחרון יצאו תלמידי בית הספר היסודי בקיסריה לסיור במסגד ג'סר א-זרקה. במהלך המפגש עם ילדים ערבים, נערך סיור ראשון מסוגו במסגד. בתיעוד שהגיע לידי ערוץ 20 נראים הילדים משתחווים במהלך תפילה בתוך המסגד. התמונה הופצה בקרב הורים לתלמידים בבית הספר ועוררה זעם. חלק מההורים התלוננו כי הילדים הוזמנו לג'סר א-זרקה וחויבו להתפלל במסגד: "זה אבסורד, פשוט הזוי".

"ילדי קיסריה וילדי ג'אסר נפגשים מדי שנה", סיפר לערוץ 20 אודי טמיר, יו"ר ועדת ההיגוי של ועד ההורים בקיסריה, "באופן טבעי יש הורים שאוהבים את זה יותר ויש הורים שאוהבים את זה פחות. מרבית ההורים לא מתנגדים למפגשים, אבל את האירוע הספציפי במסגד – הוא לא היה נכון, הוא טעות".

טמיר אמר כי אירוע התפילה במסגד נעשה בלא תיאום עם ההורים. "הדבר לא נעשה לא על דעתנו ולא בידיעתנו. השנה כנראה הלכו רחוק מדי. המפגש חצה את הגבולות יותר מדי, אסור היה שהוא יקרה".

במשרד החינוך ובלשכת בנט סירבו להגיב לדברים.

דברי הליכוד מגיעים אחרי שאתמול (ה') תקף בנט את ראש הממשלה על כך שהפקיר את מכינת עלי למעלילי שר הביטחון אביגדור ליברמן, שאיים לסגור את המכינה בתגובה לדברי הרב יגאל לוינשטיין. יו"ר הבית היהודי אמר לנתניהו: "ברגע האמת זנחת את הציונות הדתית. שכחת לדאוג לאחד ממוסדות הפאר שלה שתרומתו היא תרומה למדינת ישראל כולה".