במפלגת 'הליכוד' תקפו את הדברים שאמר הערב (מוצ"ש) יו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, לפיהם יכפה הקמת ממשלה עם 'כחול לבן' במטרה לדחוק החוצה את הימין והחרדים.

"יצא המרצע מהשק: אומר בפירוש שהוא מוכן ללכת עם וגנץ ולכפות הקמת ממשלת שמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו", לשון ההודעה.

ליברמן. צילום: מרים אלסטר פלאש 90 

 

בן גביר: "ליברמן חסר כל עמוד שידרה אידיאולוגי"

גם עו"ד איתמר בן גביר מ'עוצמה יהודית' תקף את דברי ליברמן: "עכשיו הכל מחודד בפני הבוחר – או ממשלת שמאל של -ליברמן, או ממשלת ימין של ביבי-בן גביר שאנחנו לשון המאזניים שלה. ליברמן שוב מוכיח שהוא עמוק בשמאל, וחסר כל עמוד שידרה אידיאולוגי: פעם הוא בימין פעם בשמאל, פעם נגד עודה, פעם מסתחבק עם טיבי, פעם שותף לחרדים ופעם מנסה לגזור קופה עליהם".

כזכור, מוקדם יותר הודיע ליברמן כי לא ישלול המלצה על מועמד 'כחול לבן' לראשות הממשלה. "המפלגה שתקבל את מרב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה – בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר".

לדבריו הסוגיה הבוערת ביותר היא הרכב הממשלה הבאה. "תפקידנו לכפות על 'הליכוד' ועל 'כחול לבן' להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית: '' – 'הליכוד' – 'כחול לבן'. ממשלה שתשקף את רצון הרוב המוחלט של אזרחי מדינת ישראל".

ב'כחול לבן' בירכו על ההודעה ואמרו כי "עדיף מאוחר מאשר לעולם לא".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.