עם פרסום תוצאות המדגמים בערוצי התקשורת השונים, החל ראש הממשלה בשיחות להרכבת קואליציה בראשותו עם המפלגות החרדיות. הוא שוחח עם יו"ר ש"ס אריה דרעי ועם יעקב ליצמן מיהדות התורה.

"גוש הימין בהובלת הליכוד ניצח ניצחון מובהק", אמר נתניהו והוסיף: "אני מודה לאזרחי ישראל על האמון. אתחיל בהרכבת ממשלה ימנית עם שותפינו הטבעיים כבר הלילה".

מטה כחול לבן. צילום: קובי ריכטר/TPS

 

יו"ר כחול לבן הגיב גם הוא לתוצאות המדגמים בערוצים השונים ואמר "ניצחנו! העם בישראל אמר את דברו! תודה לאלפי הפעילים ולמעל מיליון מצביעים. בבחירות האלה יש מנצח ברור ומפסיד ברור. ביבי הבטיח 40 מנדטים והפסיד בגדול. הנשיא רואה את התמונה וצריך להטיל את הרכבת הממשלה על המנצח! אין אפשרות אחרת!".

מטה 'הימין החדש'. צילום: אהוד אמיתון/TPS

 

שר החינוך ויו״ר הימין החדש, אמר בהצהרה לתקשורת: ״תודה ענקית לפעילים המדהימים של הימין החדש. אנחנו עברנו יחד שלושה חודשים של מרתון והמרתון עוד בעיצומו. חברים, אל תיפול רוחכם. מנהיגות נבחנת ברגעים קשים, לא כשקל. יש לנו סבלנות, אמונה גדולה ועצבים מברזל. אנחנו דואגים לחיילים, ואתם תראו שהחיילים ידאגו לנו. מפלגת הימין החדש תעבור ותעבור יפה, רק סבלנות".

בנט הוסיף ואמר: "אנחנו בטוחים בצדקת דרכנו, יצאנו לדרך ארוכה, יש לנו סבלנות ואורך רוח.אנחנו מאמינים בדרך הזו ואנחנו נצליח. אתם, הפעילים ואנשי הרשימה, אתם הקבוצה הטובה ביותר במדינת ישראל, ואנחנו נצליח״.

יו"ר מפלגת 'העבודה' הגיב באכזבה רבה לתוצאות: "זה ערב לא פשוט עבורנו. ערב לא פשוט עבורי. תוצאות המדגמים הם אכזבה עצומה, מכה של ממש למפלגת העבודה. ניסינו לעשות לא היו כאלו שהיו מוכנים להתחבר לאידיאולוגיה שלנו ולומר לציבור את האמת שלנו. אנ מקווה שיהיה שלטון שלטוני בבחירות האלו ויקל על המחיר הכבד ששילמנו במפלגת 'העבודה'. הזהרנו שנתניהו עלול להישאר כאן ולהכניס אנשי ימין אידיאולוגי קשה. שוחחתי עם בני גנץ והבטחתי לסייע לו".

גם ב'איחוד הימין' הגיבו לפרסומים. ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר: "הוכח היום שהאחדות מנצחת. ושהדרך גדולה יותר מאדם כזה או אחר". בנוסף, סמוטריץ' קרא למפלגות הימין לתמוך בתיקון לחוק החסינות "שיבנה אמון אצל כל השותפים ביכולת לקיים את הממשלה הזו קדנציה שלמה. קורא לכל הימין להצטרף לתמיכה".

ע"ד איתמר בן-גביר מ'איחוד מפלגות הימין' מסר: "לא קל לי. ציפינו לתוצאה יותר גבוה. המדינה הזאת צריכה ללכת בכיוון של ימין . צריכה להיות מהפיכה משפטית. היום לכולם ברור שהחיבור שעשינו הציל ממשלת ימין".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.