הבוקר (א') מתברר כי מי שעומד מאחורי הכרזות נגד אנשי תקשורת היא מפלגת הליכוד. במודעות שפורסמו בסוף השבוע מככבים העיתונאים גיא פלג, בן כספית,רביב דרוקר ואמנון אברמוביץ' כשלצידם הכיתוב "הם לא יחליטו".

היום נחשף הקמפיין המלא ברשתות החברתיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומפלגת הליכוד והתווסף הכיתוב "אתם תחליטו. דווקא נתניהו!".

במפלגה ממקדים את קמפיין הבחירות סביב תיקי נתניהו בניסיון לרמוז כי מי שיחליט על המשך כהונתו כראש ממשלה הוא הציבור ולא התקשורת אותה מאשים נתניהו בסיקור לא אובייקטיבי.

קמפיין הליכוד בעמוד הטוויטר של נתניהו, הבוקר

 

כזכור, ארבעת אנשי התקשורת שמופיעים על השלט סיקרו באדיקות בשנים האחרונות את תיקי ראש הממשלה כולל פרסום הדלפות מחדרי החקירות, ואף ייחסו לו האשמות שלבסוף התבדו כמו פרשת הצוללות. כספית אף נדרש לפצות את בני הזוג נתניהו בעקבות פרסומיו.

"אפילו כתב 'הארץ' נאלץ להודות שנערך כאן מסע צייד"

בראיון ששודר אמש בחברת החדשות הסביר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כיצד התפתחו החקירות בעניינו של נתניהו. מדבריו עולה כי לא היה ממש בחומר שהיה בידיו וכי החל מעקב אחרי נתניהו שרק בעקבותיו נולדו החקירות. קודם לכן העלה נתניהו סרטון לעמוד הפייסבוק בו הוא מציג כיצד התקשורת והשמאל רודפים את מנדלבליט בניסיון ללחוץ עליו להגיש "כתב אישום בכל מחיר". "האם הם יצליחו?" שאל את עוקביו.

היועמ"ש אביחי מנדלבליט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

"אפילו כתב 'הארץ' נאלץ להודות שנערך כאן מסע צייד", כתב נתניהו. "מתברר שבמשך שנה המשטרה לא חקרה עבירות, אלא חיפשה עבירות נגדי. קוראים לזה ״'תפירת תיקים'. תוכנית כזאת שמשודרת ערב החלטה שהיועמ״ש אמור לקבל בענייני, מטרידה עוד יותר מהראיון המביך של אלשיך בתוכנית 'עובדה', ערב פרסום המלצות המשטרה".

"הבחירה לשתף פעולה עם תוכנית כזאת, בעיתוי כזה, היא חסרת תקדים בתולדות המשפט הישראלי ומעלה סימני שאלה קשים. יש לי דברים חמורים לומר על מה שראינו הערב ואומר אותם כשאחזור מהמסע המדיני לצ׳אד", הוסיף.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא