מפלגת הליכוד תגיש הבוקר (חמישי) עתירה לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה להוציא צו מניעה נגד תנועת "דרכנו" (לשעבר v15), האוסר עליה לפעול לטובת לפיד וגנץ ונגד תנועת הליכוד.

מטעם המפלגה נמסר כי "הליכוד בדקה ומצאה ש״דרכנו״ לא נרשמו "כגוף פעיל בבחירות" כדרישת החוק במשרד מבקר המדינה. למרות זאת הם מנהלים קמפיין דיגיטלי במיליוני שקלים שמיועד להעביר קולות מהליכוד למפלגת השמאל של לפיד וגנץ".

"בנוסף התברר כי "דרכנו"  משתמשים במאגר של מאות אלפי מצביעים, פעילות שאסורה לפי חוק מימון מפלגות (חוק וי 15)".

עוד נכתב בעתירה: "הבקשה למתן צו מניעה כלפי המשיבה מתבקשת לאחר שהובהר כי דרכנו מתכוונת להיות שחקן מכריע בבחירות 2019 ולפעול בכל כוחה לשם הפלת שלטון מפלגת הליכוד והעומד בראשה". .

"דרכנו הינה גלגול והמשך ישיר של שני ארגונים קודמים שהתאחדו לפני בחירות 2015 במטרה מוצהרת להפיל את שלטון הליכוד ולהעבירו לידי מפלות השמאל־מרכז". בליכוד אמנם ציינו כי אחד מהארגונים הינו וי 15 אך לא נקבו בשם הארגון השני.

במהלך מערכת הבחירות הקודמת עלו טענות חוזרות בימין כי מאחוריי מימון וי 15 עומדות ממשלות זרות, אך הדבר לא הוזכר בעתירה הנוכחית.

פולי ברונשטיין מנכ״לית דרכנו מסרה: ״דרכנו היא תנועת שטח רחבה הפועלת על פי חוק, עם שנות פעילות רבות של יצירת חיבורים בחברה הישראלית המשוסעת.  בפעילויותינו הרבות השתתפו עד היום מאות אלפי ישראלים בהם חברי כנסת מימין ומשמאל, כולל בכירים ממפלגת הליכוד, דתיים וחילונים מהמרכז ומהפריפריה. דווקא בתקופה של הסתה ופילוג אנו זוכים להצטרפות אדירה של אנשים מכל גווני הקשת הפוליטית המתחברים למסר מאחד: ישראל לא רוצה קיצוניות והסתה – הישראלים רוצים לבחור במי שמחבר בינינו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20