יו"ר הקואליציה ביטן ושרת המשפטים שקד. צילום: פלאש90
יו"ר הקואליציה ביטן ושרת המשפטים שקד. צילום: פלאש90

 

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן הבהיר הערב (שבת) כי החוק הצרפתי עדיין בתמונה ומחר הוא יעלה להצבעה בוועדת השרים לחקיקה, כך פורסם ב"ynet". בליכוד סוברים כי המהלך של יו"ר הקואליציה נובע מקולות שנשמעים מכיוון הבית היהודי, לפיהם החוק כבר אינו רלוונטי.

הליכוד והבית היהודי סיכמו ביניהם כי הדיון על החוק יידחה בכחודש, אך לאור הדברים של אנשי הבית היהודי, בניגוד לסיכום, החליט ביטן שהחוק לאיסור חקירת ראש ממשלה מכהן יעלה להצבעה כבר מחר. "החוק יעלה להצבעה", הבהיר יו"ר הקואליציה. מנגד, שרת המשפטים איילת שקד מהבית היהודי הביעה את התנגדותה בטענה שהמהלך שמקדם ביטן מפר את ההסכם בין המפלגות.

בבית היהודי מוסרים כי "מדובר בחוק יסוד שלא יכול להתקדם ללא הסכמה. היה סיכום מפורש שהחוק לא יעלה בחודש הקרוב. לכן גם מחר החוק לא יעלה להצבעה".

כזכור, בעקבות המתיחות בין מפלגות ה'בית היהודי' ו'ליכוד' סביב החוק הצרפתי, יו"ר הקואליציה דוד ביטן העניש את הבית היהודי וסיכל את קידומן של הצעות חוק המשפט העברי וחוק חוות בודדים בנגב שהוגשו מטעמה, זאת מכיוון שסירבה לתמוך בהצעת החוק למניעת חקירת ראש ממשלה מכהן (החוק הצרפתי).

עם פתיחת מושב החורף של הכנסת בתחילת השבוע שעבר, קיבלו חברי מפלגת כולנו מיו"ר המפלגה השר כחלון חופש הצבעה מפלגתי בנוגע לחוק הצרפתי, בצעד שמטרתו לטרפד את החוק הצרפתי.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם