במכתב תלונה ששיגרה היום (ו') מפלגת 'הליכוד' לפרקליט המדינה, שי ניצן, היא דורשת לפתוח בחקירה נגד מספר 4 ברשימת 'כחול לבן' לכנסת, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. "כעולה מחשיפות מהעת האחרונה של הכתב הפוליטי הבכיר עמית סגל היו מו"ל קבוצת ידיעות אחרונות והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ביחסים חבריים קרובים", נכתב.

לדבריהם, בתמלילים שפורסמו מתוך החקירות בפרשת הרפז, הודה אשכנזי כי הוא "מקורב מאוד למר מוזס", ואף צוטט כאומרנוני מה שאני אגיד לו הוא יעשה".

במכתב הובא ציטוט מראיון שנערך שלשום (ד') ברדיו עם ראש המטה של שר הביטחון לשעבר יוני קורן, בו הוא טוען כי "הצבא בתקופת אשכנזי כרמטכ"ל הביע התנגדות מפתיעה להכניס את עיתון 'ישראל היום' לבסיסים הצבאיים למרות שבניגוד לעיתונים האחרים, 'ישראל היום' לא ביקשו כסף".

לכן, לטענתם, "לא ניתן לחמוק מהחשש הכבד כי הצבא חסם את חלוקת העיתון 'ישראל היום' בבסיסי צה"ל, על מנת להיטיב עם חברו של אשכנזי, מו"ל ידיעות אחרונות, וזאת על ידי השאת רווחים עצומים לקבוצת ידיעות האחרונות מהמשך ההתקשרות עמה, אף שכאמור נראה כי ניתן היה לחסוך את הכספים הרבים ששולמו מקופת משלם המיסים הישראלי לכיסו של מר מוזס על נקל".

את מכתבם חותמים בליכוד בכותבם כי "בשים לב לתיק התקדימי שמבקשות רשויות האכיפה לנהל כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין עסקה שלא נעשתה עם מר מוזס, מבוקש לחקור לאלתר האם היה זה מר אשכנזי בעצמו או באמצעות שלוחיו שהורה לחסום את הפצת ישראל היום בבסיסי צה"ל ואם כן האם כרת מר אשכנזי עסקה מסוג כלשהו לרבות באמצעות קבלת סיקור אוהד בקבוצת ידיעות אחרונות, עם חברו הטוב מוזס בתמורה לכך".

 אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20