האחרונים שיטיפו מוסר על טוהר מידות הם וציפי לבני", כך נמסר הבוקר (ב') בהודעת מפלגת בתגובה לביקורת שנמתחה על נאום רה"מ נתניהו.

"הראשון שנפגש בחשאי עשרות פעמים עם נוני מוזס וניסה להסתיר זאת, והשנייה שקידמה את החוק לסגירת ישראל היום באמצעות חוות דעת שהגישה מנוני מוזס. איך הם לא מתביישים?", לשון ההודעה.

במפלגת 'יש עתיד' אמרו בתגובה כי "עצוב לראות איך ראש הממשלה נתניהו מפעיל מכונה של שקרים והכפשות שאין להם שום אחיזה במציאות. יש פה נסיון מכוון לגרום לכך שהציבור לא יבחין בין אנשים ישרים למושחתים. זה לא יצליח לו. לפיד איש ישר והגון שבא לשנות, נתניהו חשוד בשורה של פרשיות פליליות חמורות. זה בדיוק ההבדל ביניהם".

כזכור, אמש הגיב רה"מ להמלצות המשטרה בתיק '' וטען כי מדובר באכיפה בררנית: "אם חוקרים – אז שיחקרו את כולם".

רה"מ בנימין נתניהו, אמש. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בתגובה צייצה בטוויטר יו"ר הקואליציה, ח"כ : "מאחלת שלא, אבל אם תהיו במצוקה ותזדקקו למשטרה, תזכרו שאת הגוף הזה נתניהו רוצה להחליש. כשתראו את לוחמי מג״ב נלחמים בטרור, תזכרו את מי נתניהו מכפיש. חזקת החפות היא לא הזכות להרוס את גורמי אכיפת החוק בישראל".

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר: "ראינו הערב ראש ממשלה לחוץ ומבוהל שעננת שחיתות כבדה מרחפת מעל ראשו. ראש ממשלה ששקוע עד צוואר במאבק משפטי בעבירות של שוחד ומרמה. אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים גורליים במדינת ישראל".

"ראש ממשלה בישראל אינו יכול לתקוף את רשויות החוק בצורה כזו רק בגלל שהוא מבועת מההאשמות נגדו. זוהי סכנה לדמוקרטיה, סכנה לשלטון החוק, ופגיעה אנושה בחיים המשותפים שלנו. אם מישהו עדיין שאל את עצמו אם הוא יכול להמשיך בתפקידו בנסיבות הנוכחיות אחרי הנאום הזה אין ספק בכך שעליו להעביר את ראשות הממשלה לידי חבר אחר בליכוד עד לבחירות", הוסיף לפיד.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.