6 שעות לפני תום המנדט להרכבת הממשלה שקיבל ראש הממשלה בנימין מהנשיא, במפלגת הודיעו הערב (ד') כי הושג הרוב הדרוש לפיזור הכנסת ולהליכה לבחירות: "ההצבעה תתקיים בשעות הקרובות".

עד כה המגעים להרכבת קואליציה מול ישראל ביתנו לא צלחו. בשעות האחרונות מקיים נתניהו פגישות קדחתניות. על פי דיווחים הוא צפוי להיפגש עם הרבי מגור.

נתניהו וליברמן. צילום: פלאש 90

 

מוקדם יותר תקף גורם מטעם הליכוד באופן חריף את התנהגות יו"ר ישראל ביתנו: " ממשיך להוליך שולל. הוא אומר על כל הצעה 'אולי נשקול', מושך כמה ימים – ואז דוחה אותה. המטרה שלו היא לחסל את ראש הממשלה נתניהו כי הוא רוצה לרשת אותו".

עוד נאמר כי "ליברמן שתמיד עשה דילים עם המפלגות החרדיות, לדוגמה כשסיכל מועמדות של ראש עיר חילוני לירושלים, פתאום מצייר את עצמו כמי שמייצג את הקול החילוני. בשביל כמה מנדטים ותאוות כוח ליברמן גורר מדינה שלמה לבחירות".

ב"ישראל ביתנו" הגיבו לדברים: "אנחנו מצטערים על הסגנון והשפה בתדרוכים היוצאים מלשכת רה"מ. מהרגע הראשון 'ישראל ביתנו' הזהירה שמבחינתה יש אך ורק הצעה אחת – השלמת החקיקה בקריאה שנייה ושלישית בנוסח זהה לקריאה הראשונה. כל השאר זה ספינים והטעיית הציבור".

בהמשך הגיב ליברמן עצמו והבהיר: "אין שום דבר שמסתתר מאחורי חוק הגיוס. כפי שכבר אמרתי – כל הממציאים תיאוריות אחרו, נסו אותנו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.