קבוצת חברי מרכז ליכוד ואנשי '' הגישה היום (ה') דחופה לבית הדין של במטרה למנוע את שיריונו של מועמד 'הבית היהודי' במקום ה-28 ברשימת 'הליכוד' לכנסת.

כזכור, השריון ניתן בתמורה כי '' וה'איחוד 'הלאומי' יסכימו לצרף את 'עוצמה יהודית' לבלוק טכני במטרה למנוע אובדן קולות בימין. היום אישרה מזכירות הליכוד פה אחד כי הרב אלי בן דהן הוא הנציג שישוריין ברשימה.

. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

בעתירה נכתב כי "התחייב, כי אחד מחברי הכנסת שייכללו ברשימת הליכוד לכנסת יהא, הלכה למעשה, '', מועמד מטעמה של מפלגה אחרת, אשר איננו חבר הליכוד, איננו מחויב לערכי הליכוד ואיננו צפוי לפעול בהתאם לחוקת הליכוד. לא זו אף זו, המשיב התחייב, כי מיד לאחר הבחירות, יותר לאותו '', מועמד ברשימת הליכוד שהינו – הלכה למעשה – מועמד מטעמה של מפלגה אחרת לערוק משורות הסיעה לטובתה של סיעה אחרת".

"מדובר בהסכם אשר סותר את חוקת הליכוד ואת הדין", טענו העותרים. "יתרה מכך, קשה לראות כיצד ההחלטה להעביר מושב מטעמה של הליכוד בכנסת ולוותר על חלק בלתי מבוטל מכוחה הפרלמנטרי של התנועה לטובתה של מפלגה אחרת עולה בקנה אחד עם עקרונות של טובת התנועה. טובת התנועה מחייבת את מיקסום והגדלת כוחה הפרלמנטרי של התנועה ולא ויתור על מושב בכנסת לו זכתה הרשימה והעברתו לידיה של מפלגה אחרת, המתחרה בה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.