סערה בעקבות דבריו של שר הביטחון לשעבר ח"כ נפתלי בנט. אמש (ב') במהלך ראיון לאולפן "ynet", אמר ח"כ בנט: "ראש הממשלה נמצא בהלם קרב" נוכח חוסר התפקוד שלו  בטיפול משבר הקורונה.

בעקבות התבטאות זאת ושימוש במושג "הלם קרב", אורן אור ביטון, יו"ר עמותת "trauma4good", המסייעת לנפגעי הלם קרב אצל יוצאי מערכת הביטחון, ובעצמו נכה צה"ל הסובל מהלם קרב מדווח כי אמירתו מעוררת המחלוקת של בנט, מתקבלות פניות רבות מנפגעי הלם קרב שנעלבו ונפגעו מהשימוש במצבם כמילת גנאי וביקורת בוויכוח הפוליטי. כך עולה ממכתב שהגיע לכתב ערוץ 20 הלל ביטון רוזן.

ביטון התרעם על בחירת המילים של שר הביטחון לשעבר: "בנט, אכזבת. אני הלום קרב גאה שנפצע בלחימה הקשה מול הטרור. כיו"ר עמותה למען נפגעי הלם קרב, אני מקבל מאז פרסום האמירה שלך, פניות נעלבות וזועמות של הלומי קרב, הנאבקים יום יום בתופעה ובקשיים הנלווים אליה. אתה בעצמך לוחם ומפקד לשעבר שראה הלם קרב אצל חלק  מפקודיך. לא ראוי להשתמש ב'הלם קרב' כמילת גנאי בדו-קרב פוליטי כלשהו. הלם קרב זו בעיה אמיתית ממנה סובלים רשמית כ-5200 חיילים, לוחמים ולוחמות לשעבר בישראל, ועוד עשרות אלפים ממתינים להכרה.

ביטון הוסיף: "התנצל וחזור בך מהאמירה האומללה הזו. היא פוגענית כלפי עשרות אלפי לוחמים שלקו ולוקים  בתופעה זו. השאר את הלם הקרב מחוץ לזירת המהלומות הפוליטיות. במקום לשים את הלם הקרב כמילת גנאי וביקורת בוויכוח הפוליטי, אני מצפה מכל המערכת הפוליטית להירתם לסיוע אמיתי להלומי הקרב, דווקא נוכח משבר הקורונה המבודד את הלומי הקרב בבתיהם עם מחשבותיהם ומצוקותיהם".

אורן אור ביטון יו"ר העמותה, שימש מתמודד בבחירות האחרונות מטעם מפלגת תל"מ וכחול לבן, אך פרש מהתמודדות לאור המגעים של מפלגתו לשיתוף פעולה עם "הרשימה המשותפת".

בתמונה נראית מסע במדבר שקיימה עמותת "trauma4good" למען נפגעי הלם קרב

צילום:trauma4good

מלשכת ח"כ בנט נמסר: "מדינת ישראל נמצאת באחד האירועים הקשים שידעה בתולדותיה. אנחנו נכנסים לתקופה קשה. מיליון ישראלים בחרדה קיומית, משפחות רבות מאבדות את מטה לחמם. ח"כ בנט מקדיש את כל עיסוקו אך ורק להצלת פרנסת ישראל ולהצלת הכלכלה. כלוחם ומפקד בצה"ל סוגיית הלומי הקרב קרובה לליבו וכמובן שלא הייתה לו כל כוונה לפגוע באף אדם"

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.