על רקע המריבה המתוקשרת ביו שרת התרבות מירי רגב לבין ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) וההתבטאויות הסקסיסטיות שלו כלפיה, פרסם הבוקר בפייסבוק חננאל מגד, לשעבר לוחם בחיל השריון, פוסט המתייחס להתנהלותו הקלוקלת של שטרן בעת שכיהן כראש אגף כוח אדם בצה"ל.

החייל המצטיין חננאל מגד מסרב ללחוץ את ידי הרמטכ"ל

 

"בטקס מצטייני הנשיא ב-2006", סיפר מגד, "ביקשתי בנימוס שלא ללחוץ את ידי המפקד שלך-דן חלוץ רמטכ"ל הגירוש שפיקד על החרבת ישובי גוש קטיף. אתה קראת לי ללשכה שלך בקריה בת"א, ישבתי מולך בלשכה המפוארת שלך. תכלס-קצת פחדתי…סמל צעיר מול אלוף בצה"ל".

לדברי מגד, במשך חצי שעה נזף בו שטרן על "החינוך הדפוק שקיבלתי מהרבנים שלי". אם לא די בכך, טוען מגד כי השיחה הוקלטה על ידי שטרן. "מסתבר שהקלטת את השיחה ללא ידיעתי והעברת את תמליל השיחה ליאיר לפיד (אז עיתונאי מגה-בכיר ב"ידיעות") בכדי שיטנף עלי בטורו השבועי!".

מגד אף טוען כי בנוסף לתמליל השיחה שטרן העביר ללפיד גם "מסמכים מהתיק האישי שלי כחייל ובהם מפורט מתי הורי התגרשו, מאיזה מחלה אבי נפטר וכו'! מיותר לציין שלא קיבלת אישור משום גורם צבאי להעביר חומר מהתיק האישי שלי ליאיר לפיד".

על מעשהו זה ננזף שטרן ואף שילם למגד פיצוי כספי של עשרות אלפי שקלים בהליך גישור.


הפוסט של מגד

לסיום שואל מגד את שטרן: "איך לא רעדה לך היד ששלפת את התיק האישי שלי מנתוני הצבא ושלחת אותו בפקס לעיתונאי בכיר בשביל שיטנף בעיתון על חייל שלא רצה ללחוץ את ידי המפקד שלך חלוץ? תגיד אלעזר, יש אותך בגרסה יותר מתחנפת למערכת מאשר גרסת שנת 2005? ואיך למען השם, אתה לא מתבייש להאשים את מירי רגב בחנפנות?…לפחות בבקשה אל תטיף מוסר לסובבים אותך, אתה ממש לא חזק בתחום הזה".

השרה רגב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90


אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי