בזמן שבמרכז תל אביב חגגו את פתיחת שבוע האירווזיון העדיפו מעל 2,000 איש לחגוג הערב את הכנסת ספר התורה לעילוי נשמת הרב אחיעד אהוד אטינגר הי"ד להיכל ישיבת 'עוז ואמונה' בשכונת בדרום העיר.

הרב אטינגר הי"ד, אשר התגורר ביישוב עלי הקים וניהל את הישיבה ששמה לה למטרה לחזק את החיים היהודים בדרום ת"א, נרצח בדרכו לישיבה בפיגוע בצומת אריאל, תוך כדי ניסיון של הרב אטינגר לנטרל את המחבל עם אקדחו האישי.

הריקודים בהכנסת ספר התורה לזכרו של בדרום ת"א. צילום: מועצה אזורית בנימין

 

מאז רציחתו פועלת המשפחה להנצחתו תוך חיזוק הישיבה בדרום ת״א כאשר אל המאמצים הללו הצטרף בחודשים האחרונים ראש מועצת ישראל גנץ אשר פעל לרתום את הצדיק מלניגרד הרב יצחק קוגן לסייע בתרומת ספר תורה תוך התחייבות להפקת האירוע. הרב קוגן רתם לצורך המהלך את אנשי קהילת בלשויה ברוניה לצורך התרומה שיצאה לפועל הערב בהכנסת ספר תורה מהודר לישיבה.

ספר התורה לזכר הרב אחיעד אטינגר הי"ד. צילום: נדב גולדשטיין/TPS

 

האירוע החל בביתו של הרב אטינגר בנוכחות משפחתו, חברי היישוב, ראש המועצה ישראל גנץ והרב יצחק קוגן אשר סיימו את כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה ומשם יצאו לישיבת עוז ואמונה לתהלוכה חגיגית בהשתתפות תושבים, תלמידי הישיבה לצד תלמידי מכינת עלי וכן רבנים ואישי ציבור רבים בהם: ראש הישיבה הנכנס הרב יצחק פנירי הרב הראשי לשעבר הרב ישראל מאיר לאו, הרב חיים גנץ, הרב אלי סדן, יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין, השר זאב אלקין, ח"כ מאי גולן וחבר מועצת העיר חיים גורן.

אלמנתו: "עוד נדבך בהשבת הצביון והכבוד היהודי לשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב"

אלמנתו, תמר אטינגר, אמרה בהתרגשות כי "אנחנו רוצים להודות לקב"ה שזיכנו להכניס ספר תורה לישיבת 'עוז ואמונה'. אנחנו מודים מעומק לב לקהילת בלשיה-ברוניה מוסקבה על תרומת ספר התורה. הכנסת ספר התורה היא עוד נדבך בהשבת הצביון והכבוד היהודי לשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב ומקדמים בברכה את הרב איציק פנירי וישיבת בני דוד-עלי שלקחו על עצמם את האחריות הניהולית והתורנית של ישיבת 'עוז ואמונה' ומאחלים להם שיזכו להמשיך ולהעצים את פועלו של בעלי הרב אחיעד, ולהאיר מאורה של תורה על שכונת נווה שאנן".

התהלוכה מגיעה לישיבת 'עוז ואמונה'. צילום: נדב גולדשטיין/TPS

 

"לא נישבר אל מול הטרור"

"אני נרגש מהזכות הגדולה להיות שותף בהנצחת זכרו ומורשתו של תושב המועצה הרב אטינגר הי"ד", אמר באירוע יו"ר , ישראל גנץ. "חווינו השנה מספר אירועים קשים אבל אנו לא נישבר אל מול הטרור, נמשיך לחזק ולפתח את בנימין והאירוע היום בו אנו ממשיכים להאיר את הלפיד שאחיעד הדליק הוא עדות קטנה נוספת לחוסן האדיר של התושבים".

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין אמר באירוע כי "הרב אטינגר היה גיבור בחייו ובמותו. בתעצומות נפש אדירות נאבק במחבל והציל חיים רבים. גבורתו עודנה איתנו והיא המורשת שמשאיר לתלמידי הישיבה שהקים, ממשיכי דרכו, דרך הגבורה".

הריקודים בהכנסת ספר התורה לזכרו של הרב אחיעד אטינגר בדרום ת"א. צילום: מועצה אזורית בנימין

 

לדברי ח"כ מאי גולן, "אני מלאת התרגשות לקראת הכנסת ספר תורה לזכרו של הרב אחיעד אטינגר השם יקום דמו. להכנסת ספר התורה יש משמעות כפולה ומכופלת; האחת היא כמובן למען הישיבה הטהורה שניהל הרב ונרצח על קידוש השם, והשנייה היא העובדה שיהדות וקדושה בדרום ת"א ימשיכו לחיות בזכותו. הלב הפועם של דרום ת"א לא נדם".

חבר מועצת העיר חיים גורן הוסיף כי "בשם מוקירי זכרו של הרב בדרום תא אני רוצה להודות לתורם, למועצה האזורית בנימין ומוסדות בני דוד בעלי שלקחו אחריות על המשך קיומה של . מבטיח שאנחנו תושבי השכונות ואני כנציג הבית היהודי נמשיך לחזק ולעזור ולסייע כדי שהמוסד החשוב הזה יתקיים זה עוגן יהודי בשכונה שאיבדה כמעט לחלוטין את האחיזה היהודית שלה. אנחנו מאמינין שמתוך המקום הזה יוכלו לצמוח חיים יהודים חדשים ויהיו ברכה גדולה לשכונה ולעיר בכלל".

הריקודים בהכנסת ספר התורה לזכרו של הרב אחיעד אטינגר בדרום ת"א. צילום: מועצה אזורית בנימין
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.