במסגרת עבודתי בחידוש אמבטיות, אני נתקל לא פעם בתגובות ספקניות כשאני מסביר לאחד מלקוחותיי על האפשרות של התקנת אמבטיה חדשה ,או ציפוי האמבטיה מחדש בתוך שלוש שעות עבודה. החלטתי לרשום מספר כתבות בנושא האפשרויות השונות לחידוש אמבטיות ולהבהרת הנושא ,מה שיאפשר קבלת החלטות נכונות ומתאימות למי שמעוניין בחידוש האמבטיה הישנה.

הסיבות שהאמבטיות נזקקות לחידוש הן בעיקר כתוצאה מהתיישנות של האמבטיה הישנה בעקבות שחיקה עקב שימוש בחומרי ניקיון חזקים כמו חומצות חזקות, שפשוף חזק, מכות ונפילות של חפצים שפוגעים בציפוי האמייל העדין של האמבטיה או שברים שנוצרים בעיקר באמבטיות האקריליות החדישות יותר (בשנים האחרונות רוב האמבטיות המורכבות הן אמבטיות אקריליות).

לחידוש אמבטיות ישנן למעשה שלוש אפשרויות בלב . האפשרויות הן  פירוק האמבטיה הישנה והרכבת אמבטיה חדשה , ציפוי האמבטיה הישנה מחדש והלבשת אמבטיה אקרילית חדשה בתוך האמבטיה הישנה.                     

האפשרות הראשונה היא השיטה של פירוק האמבטיה הישנה והחלפתה באמבטיה חדשה . זו השיטה הישנה שמתבססת בעצם על עבודות שיפוץ מסורתיות שכוללות את שבירת האריחים הישנים , פירוק האמבטיה הישנה ,פירוק הצנרת ואז הכנסת אמבטיה חדשה, עבודות לביטון האמבטיה, חיבור צנרת, בניית קיר תומך (קיר 4) ולאחר מכן ריצוף מחדש של האזור וזאת אם מצליחים לרכוש אריחים דומים למקוריים , ברוב המקרים אין אפשרות להשיג את האריחים המקוריים  שהותקנו לפני שנים רבות. השיפוץ הקטן הזה כרוך בהרבה עבודה, במספר עובדים , בפינוי פסולת הבינין ,בלכלוך רב ובעלות כספית גבוהה. לא פעם מה שמתחיל כשיפוצון נגרר לשיפוץ כללי של כל חדר האמבטיה בעלויות מאד גבוהות.

 

האפשרות השנייה היא ציפוי האמבטיה הישנה .ציפוי אמבטיה אורך בדרך כלל לא יותר משלוש שעות עבודה שבמהלכו האמבטיה עוברת מספר ליטושים ועבודות הכנה ראשוניות ובהמשך התזה של ארבע שכבות חומר יסוד מקשר המשמש כבסיס להתזת למעלה מעשרים שכבות נוספות של חומר ציפוי איכותי המורכב משלושה מרכיבים שונים , ( לכל חומר תכונות חוזק משלו והשילוב נותן חומר ציפוי חזק ביותר שאפשר לנקות אותו אפילו בחומרים חומציים חזקים ובמקרה של כתם עקשן אפשר לנקות אותו אפילו עם ברזלית). בסיום מקבל הלקוח אמבטיה חדשה בעלות יחסית מאד נמוכה. יש לציין שאורך חיי הציפוי מוגבלים לתקופה של עד ארבע שנים.

האפשרות השלישית היא הלבשת אמבטיה אקרילית חדשה על האמבטיה הישנה. ההלבשה היא בעצם אמבטיה אקרילית חדשה המותאמת למידות האמבטיה הישנה ומושתלת בתוכה תוך חיבור יציאות המים , הדבקת האמבטיה ואיטום מחדש של האמבטיה החדשה בנקודות ההשקה לקירות האמבטיה . ההלבשה אורכת בדרך כלל לא יותר משלוש שעות עבודה שבמהלכן נלקחות המידות מהאמבטיה הישנה ומועברות לאמבטיה החדשה שנחתכת בהתאם ומורכבת לתוך האמבטיה הישנה. האמבטיה החדשה בנויה מחומרים אקריליים ומחוזקת בפוליאסטר ופייברגלאס שמאפשרים לה חוזק מבני גבוה. אקרילית היא האפשרות הטובה ביותר לחידוש האמבטיה הישנה והיא שווה באיכותה לשיפוץ מלא של האמבטיה .ההבדלים בין שיפוץ והחלפת אמבטיה להלבשת האמבטיה הוא המחיר הזול של לעומת המחיר היקר של החלפת אמבטיה בשיטת השיפוץ ,השבירות והבנייה ובנוסף הזמן הקצר שההלבשה אורכת. בסיום ההלבשה מקבל הלקוח אמבטיה חדשה לחלוטין ללא לכלוך או שאריות חומרים ובתוך מספר שעות האמבטיה מוכנה לשימוש. בהמשך הכתבות אעבור בפירוט רב יותר על כל אפשרות ואפשרות של חידוש האמבטיה.

נכתב על ידי מנכ”ל חברת המלביש. אתר: www.amalbish.co.il

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.