המחבל שרצח הבוקר שוטר ואזרחית בפיגוע הירי הבוקר בגבעת התחמושת בירושלים היה אמור להגיע היום לתחנת משטרה לשם תחילת ריצוי עונש מאסר נוסף שנגזר עליו בעבר אך יישומו נדחה.

המחבל עצור בידי כוחות הביטחון
המחבל עצור בידי כוחות הביטחון

 

מפרטים המתגלים אודות המחבל עולה כי הוא היה בעבר בידי כוחות הביטחון ושוחרר. כבר ב-18 מרץ 2012, הוצא נגד המחבל צו מעצר ומדיווחים ערביים עולה כי הוא נעצר בשנת 2013, מאז הוא שוחרר ונתפס שוב בשנת 2015, וכאמור, היום היה אמור להסגיר את עצמו ולהיכנס לכלא לתחילת ריצוי של 4 חודשי מאסר.

מדובר בפלסטיני תושב סילואן, בעל תעודת זהות כחולה, אשר בינואר 2015 הוגש נגדו כתב בגין לאלימות ותמיכה בארגון ברשתות חברתיות. המחבל, ששמו נאסר לפרסום, נעצר בעבר על ידי כוחות הביטחון מספר פעמים.

בפוסט האחרון שהעלה המחבל לפייסבוק כתב דברי אהבה וגעגועים לאל קודס וזאת לקראת כניסתו לכלא שהייתה צריכה להתקיים היום:

הפוסט האחרון של המחבל
הפוסט האחרון של המחבל

 

8 עבירות של תמיכה בארגון טרור ו-10 עבירות של הסתה לאלימות וטרור יוחסו לו בכתב האישום. באמצעות דף הפייסבוק שלו, שהיה פתוח ונגיש לעיני כל, פרסם המחבל קריאות ישירות לביצוע מעשי אלימות וטרור נגד ישראלים וכוחות הביטחון הישראלי כאחד, ו"פרסם דברי שבח, אהדה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור שונים, מנהיגיהם וסמליהם והביע תמיכה והזדהות עם מחבלים ומבצעי פיגועים", על פי כתב האישום. את ההסתה החל לפרסם בתקופת חטיפת שלושת הנערים, ביוני 2014.

"חגכם הוא עוז ניצחון ומתן אפשרות. 19 מחיילכם נהרגו. הוי הורגי הילדים , החיילים הכי פחדנים בזויים ושפלים. גיבורי אלקאסם הכתיבו את ראשיכם ברפש אלקאסם וחיילי ההתנגדות אלה אכבר והשבח לאל", כתב המחבל בעמוד הפייסבוק שלו.

נוסח כתב האישום:
"נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו ארבע- עשרה עבירות של הסתה לאלימות או לטרור לפי סעיף 144 ד'2 לחוק העונשין התשל"ז- 1977, ושמונה עבירות של תמיכה בארגון טרוריסטי לפי סעיפים 4(ב) ו- 4(ז) לפקודת מניעת טרור.
על פי המיוחס לו בכתב האישום, המשיב החזיק חשבון ברשת החברתית facebook והיו לו למעלה מ- 2000 חברים ועוקבים, אשר נחשפו לתכני החשבון שהחזיק והפעיל, ובנוסף היה הפרופיל שלו פתוח ונגיש לעיני כל משתמשי הרשת החברתית.
המשיב מואשם כי פרסם בחשבון קריאות ישירות למעשי אלימות וטרור נגד אזרחים וכוחות הביטחון בישראל, וכן דברי שבח, אהדה עידוד ותמיכה כלפי מעשים כאמור וכלפי עושיהם, וכן פרסם דברי שבח, אהדה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור שונים, מנהיגיהם וסמליהם והביע תמיכה והזדהות עם מחבלים ומבצעי פיגועים.
על פי הנטען, התכנים שפרסם המשיב זכו להבעת תמיכה והזדהות על ידי גולשים אחרים שנחשפו אליהם, שחלקם אף שיתפו אותם בחשבונותיהם שלהם.
עוד נטען, כי המשיב פרסם את התכנים המסיתים בתקופה מתוחה שבה אירעו חטיפת ורצח שלושת הנערים גיל-עד שעאר ז"ל, נפתלי פרנקל ז"ל ואייל יפרח ז"ל ומבצע "שובו אחים", חטיפת ורצח הנער מוחמד אבו-חדיר ז"ל, מבצע "צוק איתן", וחלה הסלמה באלימות של ערבים ישראלים תושבי מזרח כלפי כוחות הביטחון ואזרחים יהודים".

צו הרחקה מהר הבית שקיבל המחבל ביולי האחרון
צו הרחקה מהר הבית שקיבל המחבל ביולי האחרון

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.