בית הדין הצבאי הודיע כי יתכנס בסוף החודש לצורך הכרעת הדין בערעור שהגיש לוחם כפיר על עונשו. כך או כך, אם יורשע אזריה, הוא ירצה את עונשו בכלא צבאי. מאחר וישנה פסיקה של בית הדין כי אין לשלוח את אלאור לכלא עד ההכרעה בערעור, נשארות בפני בית הדין שתי אופציות: האחת לשחרר אותו עד להכרעת הדין והשנייה לשחררו למעצר בתנאים מגבילים כמו מעצר בית. עו”ד , המייצג את אלאור בערעור, אמר לערוץ 20 “אני מתכוון לבקש מבית הדין שלכל היותר יורה על מעצר בית מחצות עד שש בבוקר, אם בכלל”.

צ’ארלי אזריה על השחרור הקרב של אלאור מצה”ל. מתוך ‘לפני כולם’ הערב (א’)

בית הדין הצבאי הודיע כי יתכנס בסוף החודש לצורך הכרעת הדין בערעור שהגיש לוחם כפיר אלאור אזריה על עונשו. כך או כך, אם יורשע אזריה, הוא ירצה את עונשו בכלא צבאי. מאחר וישנה פסיקה של בית הדין כי אין לשלוח את אלאור לכלא עד ההכרעה בערעור, נשארות בפני בית הדין שתי אופציות: האחת לשחרר אותו עד להכרעת הדין והשנייה לשחררו למעצר בתנאים מגבילים כמו מעצר בית. עו”ד יורם שפטל, המייצג את אלאור בערעור, אמר לערוץ 20 “אני מתכוון לבקש מבית הדין שלכל היותר יורה על מעצר בית מחצות עד שש בבוקר, אם בכלל”.

סנגורו של אזריה, עורך הדין יורם שפטל, הודיע כי יביא בדיון ראיה מהמחבל מהר הבית שהסתער לאחר ש”נוטרל”. השופטת שתנהל את הישיבה היא תא”ל אורלי מרקמן, סגנית נשיא בית הדין. מחזור הגיוס 2014 אליו משתייך אזריה צפוי מצה”ל בסוף השבוע הבא. עד כה שהה אלאור במעצר פתוח בבסיס נחשונים. בתחילת החודש ביקש הלוחם מבית הדין לסיים את שירותו במועד ולהשתחרר מהמעצר הפתוח.

“אלאור קיבל את זה מאוד קשה”. תיעוד המחבל “המנוטרל” בהר הבית

עם היוודע תאריך הכרעת הדין במשפט בנו התראיין אתמול (א’) צ’רלי אזריה ל’לפני כולם’ וסיפר על מצב בנו בימים אלה. “אלאור קיבל את זה מאוד קשה”, סיפר על תגובת בנו לפיגוע האחרון בהר הבית, “הוא ראה את הסרטון”, אמר אזריה, “אלאור הוא ציוני, הוא אוהב ישראל אוהב את המדינה וכל פגיעה בחייל או שוטר הוא לוקח מאוד קשה. באירוע של אלאור, אם היה באמת מטען אצל המחבל היו נותנים לו צל”ש”.

האב המשיך ואמר: “אני גייסתי ילד עם פרופיל 97, בריא בנפשו וגופו, כרגע הוא במעקב גם רפואי וגם נפשי. אני פונה לשופטי בית הדין, תתחשבו בלוחם מצטיין שהתנדב להגן על המדינה, כולם יודעים היום במדינה שאלאור פעל כמו שלוחם צריך לפעול”. צ’רלי אף סיפר על תחושת בנו כיום, “אלאור אומר דבר נורא פשוט הרגשתי בסכנה מיידית וממשית ופעלתי כפי שלימדו אותי לפעול, אם ידעתי שיעשו לי דבר כזה אולי לא הייתי מתגייס לצה”ל”.

“לצערי ישנם הרבה פוליטיקאים לשעבר ואנשי צבא שמנסים לזהם שוב את המשפט”, אמר אזריה – “ואני מבקש שזה יופסק. אנחנו מחכים ומצפים שבית הדין לא יתייחס לכל הדברים שהם אומרים, כי הם פוגעים בכבוד שלנו ובכבוד של הילד”.

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90
ישתחרר מצה”ל ביום . לוחם כפיר אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

 

עו”ד שפטל מבקש להציג לשופטים את הסרטון מזירת הפיגוע ברחבת הר הבית בו מחבל מנוטרל מעמיד פני מת ואז באחת קם ומנסה לתקוף את השוטרים. המחבל נורה וחוסל. מהתחקיר עולה כי אחד השוטרים, חבלן במקצועו, ניגש לבדוק האם על המחבל הייתה חגורת נפץ. קודם שניגש למחבל הסיר השוטר מעליו את אפוד המגן. עו״ד שפטל אמר ‏”הבקשה תוגש היום יחד עם הסרטון מיום שישי, זוהי ראיה מכרעת שצריכה להביא לזיכויו של אלאור”.

כזכור, אזריה הורשע בהריגת מחבל שפצע חייל צה”ל בחברון בחודש מרץ 2016. לטענת התביעה, חיסול המחבל בוצע 11 דקות לאחר ניטרולו, ההגנה טענה בערעור כי חלפו שניות ספורות מרגע שאזריה הבחין שהמחבל זז ועד שירה בו. מחר (ב’), שלושה ימים לפני מועד שחרורו הרשמי, ידון בית הדין הצבאי בבקשתו של אלאור אזריה להשתחרר במועד ובתנאי מעצרו עד למועד הכרעה בערעורו בחודש הבא. עד כה שהה אזריה במעצר פתוח בבסיס נחשונים.

עורך הדין יורם שפטל. צילום: פלאש 90
עורך הדין יורם שפטל. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.