חברת '' (IWI) מקבוצת SK חשפה בתערוכת LAAD 2019 שנערכה בתחילת החודש בריו דה ז'נרו שבברזיל, (רוס"ר) חדש בשם 'כרמל' – כך דווח באתר Israel Defence.

בניגוד ל"אחיו הגדולים" – רובי הסער הקודמים של החברה ה'תבור' והמיקרו-תבור (X95) – שהנם רובי סער בתצורת Bull-pup (תצורה של כלי נשק בה מכלול הנשק נמצא בתוך הקת), ה'כרמל' הנו רובה בתצורה סטנדרטית עם תכונות המייעדות אותו לפעולות של יחידות לחימה קטנות במגוון סביבות ועבור סבבי לחימה ארוכים.

רובה ה'תבור'. צילום: באדיבות IWI

 

ה'כרמל' – בקליבר 5.56×45 מ"מ – מוצע למכירה עם 4 אורכי קנה שונים: 267 מ"מ, 305 מ"מ, 368 מ"מ ו-406 מ"מ. על מנת להבטיח דיוק מירבי, IWI אימצה את פיתרון Free Floating Barrel לניתוק מהיר של הקנה והחלפתו בתוך שניות. משקל הרובה ללא מחסנית הנו 3.3 ק"ג.

הרובה החדש מורכב מסוגי פלדה מיוחדים, אלומיניום תעופתי ופולימר מחוזק, עם מערכת בריח מסתובב המבטיחה בטיחות מקסימלית למשתמש בו והוא מיועד הן לימנים והן לשמאליים.

לדברי החברה, הרובה תוכנן למינימום תחזוקה ובכך מפחית עלויות תפעוליות ומאפשר שימוש בכל המחסניות מאלומיניום או מפולימר העומדיות בתקן נאט"ו או בתקן MIL STD.

IWI הנה יצרנית ישראלית של כלי נשק קלים לסוכנויות אכיפת חוק וצבאות בכל העולם. היא נוסדה עם הפרטת מפעל 'מגן' של תעש (התעשייה הצבאית), שנמכר לאיש העסקים סמי קצב בפברואר 2005.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.