14:29 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הכנסת בישיבה מיוחדת ליום שחרור ירושלים

הכנסת בישיבה מיוחדת ליום שחרור ירושלים

נתניהו: "מלחמת ששת הימים הבהירה לאויבינו שאנו כאן כדי להישאר"

מליאת הכנסת ציינה היום  49 שנים לשחרור ירושלים . יושב ראש הכנסת יולי אלדשטיין פתח את הישיבה ואמר: "יש בנו הדוחים את רעיון האחיזה בירושלים על כל חלקיה ומרחביה. הם רואים באיחוד העיר טעות ולא זכות ומימוש חזון הדורות. כדי לחדד את טענתם, הם מנופפים בטיעון השחוק כי כשאמרנו 'אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני', לא התכווננו לשועפאט או לג'אבל מוכאבר. זוהי טענה טועה ומטעה. כי כשנעים זמירות ישראל דוד המלך, שישב בירושלים, כתב את שורות הגעגוע הללו לעיר הקודש, הוא לא הכיר גם לא את רחביה ולא את טלביה. הוא כתב פשוט על ירושלים"

אחריו עלה ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "רוב מוצק ומכריע בציבור מבין שרק ישראל הדמוקרטית מסוגלת להבטיח את ירושלים כעיר פתוחה וחופשית לכל הדתות. סובלנות מתקיימת רק כשיש נכונות אמיתית לכבד את קודשי הצד השני קודשי הדת בראש ובראשונה. לצערי, לא כך קורה בהשפעת מגמות אלו היינו עדים להתרחשויות של הסתה בהר הבית. טענו נגדנו  וחבל שלא כל חברי הבית יושבים כאן  טענו שאנחנו מנסים לפגוע באל-אקצא. לא היה ולא נברא. השקר הזה קם לתחייה, וההסתה  החמורה הזו הביאה לגל טרור שפגע בחפים מפשע. בחג הפסח עשינו מאמצים עליונים כדי שהנפץ לא יופעל מחדש, כדי שלפרובוקציות סביב הר הבית לא תהיה השפעה על הטרור . ירושלים היא עיר מעורבת, יש בה מרקם בין יהודים ולא יהודים יש בה מתח שמאפיין גם ערים נוספות. אבל הדו-קיום ממשיך להתקיים, וצריך לשמר אותו. הוא לא מושלם, אבל צריך לשמור עליו בכל התפתחות נראית לעין. אני מאמין שרוב תושבי מזרח ירושלים רוצים שקט, ולא צריך לתת לאיש להצית תבערה."

יו"ר האופזציה הרצוג אמר: "לצערי, אנו נמצאים היום במאבק על הצדק ועל המשפט בתוכנו. אנו רחוקים מקיום נבואתו של הנביא ישעיהו. הולכים ומתרחקים משמירה על עמוד השדרה הערכי אותו ביקשו נביאינו להנחיל לאומה. מעשים נוראיים וחמורים של אלימות וגזענות, שסעים, קיטוב ומילים קשות הנזרקות לחלל האוויר הישראלי כאילו נפרצו כבר כל גבולות המכובדות, הריסון העצמי, והאחריות כל אלה הם ההיפך הגמור מחזון, ציון אליו ייחלו אבותינו ונביאינו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"אי אפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות וריבונות מבלי שהייאוש יהפוך לשנאה ואלימות". גלאון בהפגנה אתמול, על רקע גדל פלסטין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דרמה במרצ: זהבה גלאון הודיעה על התפטרותה מהכנסת

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים