חברי כנסת עלו בזה אחר זה ותקפו את בני גנץ על החלטתו ללכת לאחדות. יאיר לפיד ובוגי יעלון יתייחסו להתפחויות במסיבת עיתונאים מאוחר יותר הערב.

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ:

"גנץ הפך למשת"פ של הנאשם מבלפור. על הבטחה אחת ויחידה בנה את עצמו בני גנץ – אלטרנטיבה שלטונית. כניסה לממשלת נתניהו היא יריקה בפרצופם ובגידה באמון של מצביעי כחול לבן וגוש המרכז שמאל כולו.

גנץ הפנה היום עורף ליותר ממחצית הציבור בישראל. זה מעשה חמור שיש עימו קלון פוליטי וציבורי. בחרתם גנץ? קיבלתם את נתניהו על כתבי האישום שלו את רפי פרץ, סמוטריץ ורגב.

אנחנו במרצ מחוייבים למאבק על הדמוקרטיה ושלטון החוק. נמשיך לשמור אמונים למצביעים שלנו. נצביע היום נגד בחירת גנץ לתפקיד יו"ר הכנסת. מדובר האחד התפקידים הכי חשובים בדמוקרטיה שלנו. השימוש שגנץ עושה בו רק כדי לזחול לממשלת נתניהו הוא גם ביזוי הכנסת.

אני קורא לחברי בגוש המרכז שמאל לא לתת יד למהלך הנואל הזה".

ח״כ תמר זנדברג:

״‫גנץ רימה והוליך שולל מליוני מצביעים שרצו ממשלה אחרת. במקום ראש ממשלה בחרת לשים את עצמך כשטיח של נאשם בשוחד, מסית וגזען. אנחנו המומים מעומק הרמייה והחרפה שהמתת היום, לא רק על מליוני מצביעים שחברו למען אלטרנטיבה, אלא על הפוליטיקה הישראלית כולה ועל מדינת ישראל״.

ח"כ עופר כסיף:
"גנץ בחר לגנוב את המנדטים ולסלול את הדרך לממשלת גזע פשיסטית בראשות הנאשם הסדרתי. אני מזהיר את גנץ ואת מי שחושב ללכת איתו – הדרך הזו תוביל לאסון כבד, לא רק לנו אלא גם לכם. לחברה כולה".

ח״כ יוסף ג׳בארין:
הליכוד ב', שבמהלך מערכת הבחירות דיבר על "רוב יהודי" ויישר קו עם סיפוח חד צדדי, חבר לליכוד א'. הרשימה המשותפת תוביל את האופוזיציה לממשלת המשך ההסתה, הגזענות והכיבוש, ומושיטה יד לכל שותף ושותפה לאלטרנטיבה ערכית של שלום, שוויון וצדק חברתי.

חברת הכנסת מרב מיכאלי:

"בני גנץ וגבי אשכנזי,
הרבה מאד ישראליות וישראלים יצאו לרחובות השבוע, אנשים שהצביעו לכם, שתמכו בכם שהאמינו לכם, שנתנו לכם את הכוח להחליף את הנאשם מבלפור. הם נאבקו כדי לשמור על הדמוקרטיה שלנו ומה אתם עושים? אתם הולכים ומקימים לו ממשלה. אתם תקימו את ממשלת הנאשם מבלפור".

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.