בשבוע שעבר חמאס דיווחה כי חשפה חוליה של דאע"ש. הם מצאו אותם בדירה מתכוננים לפעולה. בדירה וסביבתה חמאס מצאו מטענים, ציוד מחשבים, המון כסף וכן אופנועים מוכנים לפיצוץ. באוקטובר האחרון, התרחשו בלילה אחד שלושה פיצוצים בעזה באופן דומה. אופנועים ועליהם מטעני חבלה התפוצצו וגרמו למותם של שלושה מאנשי חמאס. החוליה הונחתה לפוצץ בתי משפט ומוסדות שלטון וכן את מאגרי הנשק של חמאס.

 

 

ראש "חוליית דאע"ש" מוחמד אבו עג'ואה
צילום מתוך טוויטר

 

על פי פרסומים זרים, החוליה, שחשבה שהיא 'חוליית דאע"ש' עבדה תחת השב"כ. בעקבות החשיפה, על פי מקורות ערביים ועזתיים התברר שמוחמד אבו עג'ואה מהחטיבה המזרחית של החמאס בעזה נעצר ונחשד שהוא היה מראשי החוליה. עג'ואה ממנהיגי גדודי עז א דין אל קאסם, בעל תפקידים מודיעיניים רבים. עג'ואה היה מדריך ריגול מודיעיני. ישב על המצלמות של החמאס, וכן ישב על מערכת התקשורת של ארגון הטרור.

מכה נוספת לארגון קרתה אחרי שבכיר מהקומנדו הימי ברח לישראל. עז א דין באדר מהקומנדו הימי הצליח להימלט. היו דיווחים סותרים לגבי אופן ההימלטות של עז א דין.  מקורות בעזה אומרים שהוא נמלט ברכב שטח שבידיו מחשב נייד עליו יש חומר מודיעיני רב.

 

שלושה מאנשי חמאס נהרגו במתקפות של החוליה.
Photo by Hassan Jedi/Flash90

 

למרות כל ההכחשות חמאס בהלם מעומק החדירה. על פי מקורות ערביים חמאס מבצע גל מעצרים נרחב בחטיבה המזרחית וגם בקומנדו הימי.

פרט מעניין נוסף קרה לפני מספר שבועות. על פי מקורות דווח לנו שבחור בשם מוסעסר מוטעווואה אחיינו של סינוואר, מנהיג חמאס ברצועת עזה הצטרף לדאע"ש וגם הוא היה לוחם בקומנדו הימי.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.